Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Torokfájásra mi a "jó"?

Torokfájásra mi a "jó"?

Figyelt kérdés

Dokihoz nem tudok elmenni, ugyanis nem jelenthetek beteget különben már most túlságosan lemaradnék a suliban.

Kicsit fáj, néha köhögnöm kell (szerintem a sok jégkrémtől van)


2011. szept. 10. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tantum Verde, én megfázásos tünetekre Neo Citrant szoktam még inni.
2011. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen torokfertőtlenítő szopogatós tabletta. És kevesebb jégkrém :) Köhögésre meg jó az útifű szirup. Nem túl finom, de kibírható.
2011. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Okés köszi, a gógynövényeket nem bírom szal marad a többi. Amúgy a sós viz jó?
2011. szept. 10. 22:07
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Méz!
2011. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a sós vízzel gargalizálás is jó.
2011. szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
A méz tele van vitaminnal, gyulladásgátló, fájdalomcsillapító. A só mivel van tele? Nátriummal? A víz meg bacilussal. Ezek lennének a gyógyszer a torokfájásra?
2011. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A sós víznek enyhe fertőtlenítő hatása van, legjobb hozzá a tengeri só. És mióta van tele a csapvíz vagy ásványvíz bacilussal? Ezek szerint nem is iszol?
2011. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Kedves válaszolós tudatlan kérdező!

A csapvíz is, meg a kenyér is, meg a tej is telis teli van baktériummal, mikrobával, apró élőlényekkel. Csodálom, hogy ezt most itt tudod meg. Ezek az élőlények amúgy velünk, bennünk élnek. De egy biológiai egyensúly felborulása esetén, egyes fajok túlszaporodnak, egyes fajok elpusztulnak. Ez a betegség! Pontosan ez a torokfájás is. Te jársz már iskolába?

2011. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hú, fárasztóan okos vagy :)) És akkor miért is károsak vízben lévő baktériumok, hogy nem öblögethet vele?
2011. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Se méz, se cukor nem volt itthon ezért kipróbáltam a sós vizet( Több helyen is irták, hogy 2 dl csapvíz vagy ásványvíz + 3 teáskanál só de sajna ez nekem kicsit sok volt és inkább szopogatós tablettához folyamodtam.

Köszi a válaszokat!!!

2011. szept. 12. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!