Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mi lehet? Alvásparalízis,...

Ez mi lehet? Alvásparalízis, felriadás vagy valami más? És mit is jelent pontosan ez a két fogalom?

Figyelt kérdés
A lényeg az lenne, hogy sokszor ha fáradt vagyok, épp amikor elaludnék hirtelen az egész testem összerázkódik, ilyen szörnyű érzésem lesz és felkelek. Ez sokszor egymás után megtörténik egy elalvás során, de egyre kisebb mértékben, míg el nem alszom, és azt vettem észre, ha elalvás előtt ilyen hirtelenebb mozdulatokat teszek, akkor nagyobb valószínűséggel jön elő ez.
2011. szept. 14. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha "zuhanás" szerű érzésed van, esetleg azt is álmodod és felriadsz akkor nézzétek a vérnyomásodat.
2011. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azzal lehet van probléma, csak azért mert nagyon fáradékony is vagyok és szédülni szoktam sokszor, illetve fáj néha a fejem is(pl ha nem alszom délután)
2011. szept. 14. 15:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes lenne gyakrabban nézni, valószínű nagyon alacsony a vérnyomásod.
2011. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mérték már, először magas volt, aztán ezért egy másik alkalommal is megmérték, és akkor meg alacsony...
2011. szept. 14. 15:35
 5/6 anonim válasza:
Szia! Sikerült azóta kideríteni, hogy mi ez? Nekem pontosan ugyanez van és nem tudom hogy mi lehet, vérnyomás gyógyszert kaptam mert magas volt, de azóta is előjön :/
2012. márc. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Rájöttem, hogy összefüggésben van azzal, mennyire vagyok fáradt, és másrészt pedig a gondolkodásmódommal is. Ahogy arra gondoltam elalvás előtt, hogy így fogok felriadni, ez valahogy meg is történt. Amúgy lehet a régi rossz alvási szokásaim is szerepet játszottak benne, nagyon sokat aludtam délután,este meg későn feküdtem le, de szerencsére, már nincs ilyen problémám, nem is emlékszem mikor volt ilyen felriadásom utoljára, kb még decemberben lehetett, de az se volt olyan nagy.
2012. márc. 12. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!