Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nikotinfüggőség - ez a fogalom...

Nikotinfüggőség - ez a fogalom gyökér?

Figyelt kérdés

Ha létezik nikotinfüggőség, akkor hogy létezik hogy még senki nem szokott rá arra hogy nikotintapasszal elégítse ki a szükségletét?

Nem arról van szó hogy csak dohányzásfüggőség létezik?!

Tehát mondjuk hogy valaki le akar szokni a dohányzásról, nikotintapaszt kezd el használni, és arra szokik rá.


2011. júl. 6. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A nikotintapaszban kevés a nikotin,szóval valamennyi nikotint juttat a dohányos szervezetébe,de csak egy keveset,hogy addig se "szenvedjen".

Kátrány,illetve,szén-monoxid sincs benne,így csak a nikotin az,ami károsítja egy kicsit a használó szervezetét.

Mindig egy kicsivel kevesebb tapasz,és így szépen lassan le lehet szokni a cigiről.

2011. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nagyon jól elmagyaráztad a nikotintapasz felhasználásának az elméletét, de nekem nem ez volt a kérdésem.


Miért nem szokik rá senki a nikotintapszra? Ha viszonylag kevés benne a nikotin, akkor az nem kielégítő a nikotinfüggőnek, tehát több tapaszt használ. Már csak azért is, mert nincs benne más káros anyag, mint a cigarettában. Tehát sokkal jobb lenne ha a nikotinfüggő tapaszokat használna. Ha több kell, hát akkor többet.

De ilyen nincs. Miért?

2011. júl. 7. 10:41
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Imádom az ilyen kib.szott okos embereket:D A nikotintapaszra azért nem szokik rá senki, mert azt általában akkor használják, amikor le akarják tenni a cigit - épp ezért, mivel a tapaszban sokkal kevesebb a nikotin, így nem elégíti ki a szükségleteit egy dohányosnak - akkor meg mi a f.szért szokna rá?:D Senki nem fog rászokni egy olyan dologra, aminek a használatával együtt hiányérzete van (és ugyebár az van, mivel a szervezet nem kapja meg a szokásos nikotin adagját). Kis mértékű nikotin nem okoz függőséget, csak nagyobb (amennyi a cigiben van). De am. nagyon okos vagy, okosabb, mint sok orvos, aki a nikotinfüggőséget vizsgálta/vizsgálja. Nobel-díjat ennek a gyereknek!:)
2011. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Imádom az ilyen okos embereket, akik mindent elhisznek minden olyan embernek akik fehér köpenyt viselnek.


"azért nem szokik rá senki, mert azt általában akkor használják, amikor le akarják tenni a cigit"


Ez nem válasz.


Még mindig azt kérdezem ami az eredeti kérdésben benne van. Ha létezik a nikotinfüggőség, akkor miért nem használja néhány "nikotinfüggő" a tapaszt arra hogy a nikotinigényét kielégítse?! Ha a tapasz kevesebb nikotint tartalmaz, akkor legfeljebb többet kell belőle használni.


Az elgondolásom az hogy aki le akar szokni a nikotinról, az a tapaszt csak ürügyként használja, mert a tapasz mellett nem szabad rágyújtani. Ez erőt ad a dohányzás abbahagyására. De szerintem ennek köze nincs a nikotinhoz, csak a rágyújtásról való leszokáshoz.

Ezért kérdeztem hogy létezik-e nikotinfüggőség vagy ez csak dohányzásfüggőség.

2011. júl. 8. 01:43
 5/21 anonim válasza:
82%
Szerintem csak dohányzásfüggőség létezik, mert a nikotint magában senki nem fogyasztja, kivétel a nikotintapasz, de az olyan gyenge, hogy inkább akkor már dohányoznak. Persze, ha valaki kitalálna egy ultra erős tapaszt biztos rá lehetne szokni.:D
2011. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

"Ha létezik a nikotinfüggőség, akkor miért nem használja néhány "nikotinfüggő" a tapaszt arra hogy a nikotinigényét kielégítse?! "


Ezt állítod, hogy nem használja, vagy utána is jártál?

2011. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Ezt én sem tudom. Mármint a választ a kérdésre, de egy nagy marhaság, hogy valaki le akarjon szokni a cigiről. Szinte röhejes, hogy a doki cigizik, amikor levágja a lábadat.
2011. júl. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%
Jaja, az az egy sor, amit bemásoltál, nem válasz - a válasz az, ami még ott van mellette, csak azt valamiért nem vetted figyelembe. Így könnyű érvelni, hogy kiemelsz egy tök lényegtelen kis szeletét annak, amit mondtam, függetlenül attól, hogy milyen összefüggésben írom:)
2011. júl. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
Mert jelen esetben igaz is. Általában gyakran állítunk valamit, amiről nem vagyunk meggyőződve, csak feltételezzük, hogy így van, mert a környezetünk ezt mutatja.
2011. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdekes kérdés. Az ember azért próbálja ki mert érdekli hogy milyen esetleg "kívánja" pedig még nem gyújtott rá egyszer sem. Pótcselekvést keres szerintem mindenki, az ember szeret valamihez kötődni, ha valami gondja baja van valamibe menekülni, ez mindenkinél más , van aki rágyújt van aki kondizik, van aki játszik a gépen egész éjjel, sok dologgal lehet a feszültséget levezetni. Sokan buliba nem utasítják vissza a kínálást ,sokan nem tudják vagy akarják, szerintem ez nem nikotin függőség, csak simán közös társasági tevékenység.
2011. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!