Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, illetve...

Mennyire gyakori, illetve elterjedt "betegség" az alvásparalízis?

Figyelt kérdés

Én sokáig nem tudtam, hogy mi történik velem, egészen addig szinte rettegtem.

Amióta tudom, hogy nem árthat, tudom nagyjából kezelni, de nyomasztó.

Valakinek tapasztalat, tanács?

Megelőzhető ez?

23/N


2011. aug. 31. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Kb. hetente szoktak írni egészség vagy ezoteria rovatba az alvásparalízis tüneteivel, szóval közel sem annyira ritka, velem is előfordult, ismeretségi körömben is.

Én egyszerűen "kinőttem", de helyette még mindig irdatlan nagy baromságokat vagyok képes összeálmodni.

2011. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért az ezotéria - agykontroll rovatban van a kérdés, miért nem az egészségben?


"Az Alvási Rendellenességek Nemzetközi Osztályozása című kiadvány legújabb kiadása szerint a teljes népesség legalább 50%-a egyszer átéli az alvási bénultságot. Különösen gyakori az alvási paralízis előfordulása serdülőkorban, valószínűleg a rendszertelen alvási szokások következtében. Egy átfogó amerikai vizsgálat szerint a jelenség már 10 éves korban megjelenhet, és onnantól kezdve előfordulásának gyakorisága egyre nagyobb, majd 18 éves kortól kezdve az epizódok száma folyamatosan csökken a húszas évek közepéig. Az alvásparalízis előfordulása a harmincadik életév után jelentősen lecsökken, de még hetven-nyolcvan éves kor körül is előfordulhat."


Az idézet innen van: [link]

2011. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!