Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bizonytalan eredetű fejfájás-s...

Bizonytalan eredetű fejfájás-szédülés miatt koponya CT-re küldtek, de nem arra kéne, nem?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a koponya CT jóval olcsóbb, fapados vizsgálat, és csak azért küldtek arra, mert nem tűnik úgy, h komolyabb bajom lenne. Viszont jelentéktelenebb képet ad az agyról stb. Ráadásul hallottam, hogy hirosimával megegyező (100 röntgenfelvétel) sugárdózist ad. Amit egy gerinc ctnél még elvilelnék, de ez basszus az agyamba megy.


Szóval kisírjak egy MRI-t? És tényleg csak azért tartják vissza mert forgalmasabb és drágább vizsgálat. Vagy legyek (nagyon) bátor, bízzak az orvosba. És feküdjek be hirosimába a semmiért?


2011. szept. 16. 13:32
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
bocsi, kicsit szétesett lett. gyorsan írtam (: no meg fáj a fejem...
2011. szept. 16. 13:33
 2/21 anonim ***** válasza:
PET scan? Amúgy fejfájás az egy tünet és rá kell jönni hogy mitől de egy sima CT, PET, MRI nem biztos hogy megmondja ennyi... :)
2011. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2011. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el és a tüneteket is!
2011. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
épp ezért is nem kéne elküldeni csernobilba a beteget. tudtommal az mri gyönyörűen lerajzolja az agyat. minek a CT?
2011. szept. 16. 14:00
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha vmi bajod van, a CT is kimutatatja. Oké, hogy az MRI részletesebb, de neked nincs rá szükséged. És jóval drágább vizsgálat.

Bőven elég a CT. Ez a hirosimás meg baromság. Nem lesz egy CT-től az égvilágon semmi bajod. Nekem is volt már, és meglepő módon élek még.

Ha ennyire MRI-t akarsz, akkor perkálj ki érte 45-80 ezer forintot...

2011. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

aha, és minek fizetem a TB-t? viccből?

eleinte a CT is csodaszámba ment, az MR meg pláne. ma már kezdenek rutinná válni, nehogy már....


Holnap beszélek az orvosommal és átjelentkezek az MRI-re. remélem nem fog agyoncsapni a mágnesség hatására a fogszabályozómban keletkező áram..

2011. szept. 16. 14:37
 8/21 anonim ***** válasza:

"Mindenképpen közölni kell az orvossal, ha a páciens testében valamilyen fémtárgy található! Ezek lehetnek beépített műszerek (pacemaker), beépített hallókészülék, fogszabályzó, méhen belüli fogamzásátló eszköz, vagy balesetből származó idegen test például a szemben vagy bárhol máshol.


Ezek akár a vizsgálat biztonságosságát is veszélyeztethetik, vagy csak értékelhetetlenné teszik a felvételt. "


Jah, tényleg több értelme van megcsináltatni egy százezer forintos vizsgálatot úgy, hogy elég jó esély van rá, hogy értékelhetetlen lesz az egész.

2011. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Jah és arra azért készülj fel, hogy nem 1-2 hét lesz, mire bejutsz MR-re.

Ha jól tudom több hónapos várólisták vannak.

2011. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
ez olyan egyszerű hogy mindennek van sora mint az 1 után jön a 2 ez a sorrend 1 CT 2. MR.
2011. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!