Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel enyhíthetem a görcsöket...

Mivel enyhíthetem a görcsöket a vádlimon?

Figyelt kérdés

Éjjel óta időközönként görcsbe rándul a lábszáram, és az kegyetlenül fáj. Némán vergődök, fogom a lábam és mintha egy örökkévalóság lenne. Most is érzem, benne van egy kisebb görcs, tudom bármikor görcsbe rándulhat, annyira, hogy nagyon fájjon. Egész nap ez megy, és már elegem van belőle!


13.L


2011. szept. 16. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
maszírozd meg és vegyél be magnéziumot.
2011. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
magneb6 vagy pezsgőtabi
2011. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rheeza ***** válasza:
Maszírozd. Más: Ca&Mg tapletta vagy B6-vitamin. Görcsnek ált. az az oka hogy a szervezetedben nincsen elég mikro tápanyag ill. ásványi anyag,vagy ezeknek az aránya nem megfelelő. Ha nagyon kevés sót eszel pl. az sem jó. Izotóniás sportital is egy megoldás csak horror áruk van.
2011. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, MagneB6, és hamar megszűnik - saját tapasztalat.
2011. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy magnéziumhiány okozza. "Magne B6" kapható a patikában, kipróbálhatod, nekem használ. Nem kell naponta szedni, kúraszerúen 3-4 nap, aztán havonta amikor eszedbe jut, egy egy szem, de nekem bejött a vízben oldódó magnézium tabletta is. A fájdalmas görcs utóhatásait sportkrémekkel lehet enyhíteni (perskindol, richtofit, paprikakrém, stb)Ha a magnéziumhiány miatt görcsölt, akkor nagyon gyors, és látványos javulás következik. Ha nem attól, akkor sem lesz semmi bajod a magnéziumtól.
2011. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen lehet! sóból csak annyit eszek, amennyit anyukám az ebédbe rak, szóval nem sokat... köszi!
2011. szept. 16. 18:43
 7/7 Rheeza ***** válasza:
Hát nem kell kiló számra enni, és abból is a jódozott tengeri sóra gondolok, nem a rommá porított asztali sóra. Csak ha ezeknek az anyagoknak a mennyisége, aránya a sejtjeid közötti szövetekben nem megfelelő, akkor az elektromos ingerek sem tudnak az idegszálakon hatékonyan eljutni az adott helyre.
2011. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!