Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy a C vitamin szedése...

Igaz, hogy a C vitamin szedése csökkenti a bő menstruációs vérzést, és az erős görcsöket?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

háát nem tudom.

én szedek c vitamint egy hónapja rendszeresen, pár napja jött meg és majd belehaltam a fájdalomba, elég bő a vérzés is.

2011. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én egy hónapja 500-as C-vitamint szedek, mert beteg vagyok és múlt hónapban alig fájt a hasam... amúgy rosszullétig, ájulásig, hányásig szokott fájni minden hónapban az első napokban. nekem használt, mindenesetre megvárom a következőt. próbáld meg te is, a vitamin nem árt. :)
2011. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! úgy hallottam, hogy nagy dózisban használ csak.
2011. okt. 2. 07:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt gyógyszerészként mondhatom neked, hogy semmit nem ér a c-vitamin arra amit leírtál. De direkt megnéztem még az egyetemi hatástan könyvemet is, abban sem utalnak rá. Nagyobb dózisban pedig kipisiled, mivel vízoldékony vitamin, szóval elér egy vérszintet, aztán szépen kiválasztódik. Görcsre a görcsoldók hatnak.
2011. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Biztos igazad van!

De ha a görcsökre nem is,de a bő vérzést csak enyhíti?

Több helyen olvastam, hogy még a mensit is lehet tolni citromos vízzel.C vitamin az is.

valami alapja csak van...

2011. okt. 2. 14:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Így igaz, a vérzésre hatnia kell, érfalerősítő is, én csak a görcsökre mondta hogy az nem igaz.
2011. okt. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Akkor nekem miért fáj kevésbé a hasam, ha C-vitamint szedek be? Már többször is előfordult, csak sose fogtam rá, mert szerintem sincs sok köze hozzá. Különleges eset vagyok vagy van más magyarázat rá? Komolyan kérdezem, mert nem értek hozzá, viszont én ezt vettem észre magamon. :)

2011. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez érdekes, lehet hogy van is összefüggés, de szkeptikus vagyok. Majd ha kutatás kimutatja, meg klinikai vizsgálatok. De nincs kizárva hogy nálad működik!
2011. okt. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Éjjel is 2x kellett kimennem, mert átáztam,annyira véreztem.

Görcsölés nincs,vagy minimális.

A vitamin szedése ilyenkor ,nekem jobban hangzik, mint a nőgyógyász,vagy gyógyszerek,aminek ugye mellékhatásai vannak.

Azért kérdeztem.

2011. okt. 3. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!