Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy néha...

Miért van az, hogy néha akaratlanul pl megrezdül a fejem, vagy a szám?

Figyelt kérdés

És olyan hirtelen történik, nem tudok rá számítani.


Kiegészítve a kérdést még volt olyan is, hogy a lábam rándult meg , vagy a kezem hirtelen. De általában a fejem szokott.Pl így hirtelen oldalra biccen..

Nem tudom érthetően írtam-e.:S


2011. szept. 19. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Huntington-kórban szenvedsz sztem.
2011. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs neki semmilyen kórja. Ez mindenkivel elő szokott fordulni.

Én ha lefekszek aludni, de még nem alszok teljesen akkor a behajlított lábam szokott megrezzenni mindenféle ok nélkül.

Tök normális. Nincs ezzel semmi baj.


Kedves első válaszoló!

Ha nem vagy orvos, ne diagnosztizálj! A hülyeségre itt senki sem kíváncsi!

2011. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak úgy utánanéztem azért. Bár azért így nem döntök egyszerűen ehhez tényleg orvos is kellene.


A személyiség megváltozása, ingerlékenység, agresszivitás, vagy depresszió, érdeklődés elvesztése.


-Ezek közül mind, főleg az utolsó. Mostanában nagyon nem törődöm lettem.

A kognitív képességek romlása: nehézség a döntéshozatalban, új információk megtanulásában, kérdések megválaszolásában, fontos információkra való emlékezésben.

-Memóriám tényleg romlott az utóbbi időben.

Egyensúlyozási problémák.

- egyensúlyozási problémáim mindig is voltak egyébként de azért nem olyan súlyosan.

Akaratlan arcmozgások, grimaszolás.- Ez is.



A többi közül még ez az ami jellemző:

Kapkodó, gyors szemmozgás.

-Pl mikor olvasok valamit, akkor néha van úgy, hogy hirtelen megrezdül a szemem, elkapom a tekintetem.

2011. szept. 19. 19:26
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Miért gondolod,kedves második,hogy normális ha megrezzen fekvéskor a lábad??Nekem pl. nem rezzen meg!

A tünetek alapján írtam a kórt!Lehet "tikk"-es is!

2011. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Huntington kór... :D:D:D:D istenem, megnéztél egy doctor house részt (ráadásul azt is figyelmetlenül) és már is diagnoszta vagy :D.


Na de a kérdezőnek. Előfordulhat, hogy ha valaki nem lélegzik mélyen, illetve szabályosan akkor csinál ilyesmit a szervezet, ez elalvás előtt velem például sokszor megesik, amikor lelassul a légzésem és rándul egyet a lábam. Ha fiatalabb vagy akkor lehet akár tourette szindróma is ilyen amikor tikkel valakinek a szeme például, de előfordul, hogy valakinek a feje vagy a végtagjai rándulnak meg, bár ez általában gyerekkorban alakul ki, de hallottam olyanról, hogy kamaszkorban jelentkezett. Ez nem igazán veszélyes, inkább kellemetlen, de előfordul, hogy magától elmúlik.

Ha nagyon zavaróvá válnak a tüneteid akkor kérj beutalót a házidokitól neurológiára, és ott megvizsgálnak, de szerintem nincs semmi bajod, pláne nem huntingtonod, hacsak nem érzed, hogy mostanában butulsz, nem küzdessz gyakori, állandósult koordinálatlan mozgással, ja nem ártana az sem ha van a családodban huntingtonos, lévén ez egy örökletes betegség, ja és nem árt ha minimum 30-35 éves vagy. (oké előfordul, hogy magától kialakul, de az elég ritka) Lényeg a lényeg, orvoshoz menj, mert az a tuti, mivel itt nem látunk nem kérhetünk/csinálhatunk teszteket. Az a baj azzal, ha valaki itt kér diagnózist, hogy sokszor még a tüneteket is rosszul sorolja, vagy kihagy valamit, ami esetleg személyesen feltűnik(nem feltétlen nálad, általában):)

2011. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nohát,neked is rándul egyet a lábad?:DD De miért?
2011. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha elolavsod (ismét figyelmesen...) a válaszom abban leírtam :D
2011. szept. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Áhá,megtaláltam!Egyébként régebben nekem is rándult 1-et a lábam mielött elaludtam,de mostanában már nem rándul,nem értem..
2011. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el háziorvoshoz. Ő tovább fog küldeni neurológushoz.
2011. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!