Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudja egy orvos sem...

Miért nem tudja egy orvos sem megmondani, hogy mi a bajom?

Figyelt kérdés

Van több problémám is, egyszerűen egyik pillanatról a másikra alakultak ki, "maguktól". Minden orvos elintézi őket egy vállrándítással, de engem nagyon idegesítenek ezek a dolgok napi szinten:


1.A szememmel minden reggel baj van. Fáj a szemhéjam alatt, méghozzá olyan módon, hogy úgy érzem, mintha pici homokszemek lennének benne, amik belülről nyomják és mindig egy-két helyen homályosan látok, mintha belekerült volna valami. Olyan, mint a csipa, minden reggel ott van, belülről szórja a szemem. Napközben többé-kevésbé elmúlik, de érzem, hogy ide-oda "csúszkál", hol itt érzem, hol ott. Kontaktlencsét hordok, de nem hordtam több, mint fél évig, és akkor is volt. Éjjel természetesen nincs rajtam.


2.A másik, hogy mindenem úgy ropog, mint a karikás ostor. Főleg a könyökízületem, ha kinyújtom szimplán a könyököm, iszonyú nagyot kattan többször is. A vállam is minden vállmozdulatnál roppan, de a medencém táján és a kezeimnél is ugyanez van. De a könyökömnél a legdurvább.


3.Iszonyú keveset eszem, és napközben 14-15 órára olyan szinten lefáradok, hogy úgy megyek haza, mintha félálomban lennék, vagy részegen.


2011. szept. 20. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Szemorvoshoz menj el kivizsgalasra, de elkepzelheto, hogy ez idegalapon van pl.

Onkontroll, etkezesi szokas, rendszeres mozgas!

2011. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem látok sok összefüggést a 3 probléma között, de szemészetre mindenképp menj el.
2011. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Szemorvos nem talál semmit? Nem lehet, hogy allergiás vagy pl. háziporra, amit az ágyban és a paplanban, párnában van?

2. Öregszel. :) Ezzel tényleg ne foglalkozz, segíteni nem lehet rajta. Max. sportolhatsz.

3. Azért vagy fáradt, mert nem eszel. Miért nem eszel? Régebben sem ettél? Mikor kezdődött? Esetleg fogyókúrával? Ennek az okát jó lenne kideríteni. Viszont egész biztosan nem függ össze az előző 2 dologgal. Csináltass vérképet, ha eddig még nem volt, abból sokminden kiderül, vashiány, vitaminhiány. Nézess vérnyomást, lehet, hogy túl alacsony. Ha minden oké a vérképpel, nagy bajod nincs. Próbálj vitamint szedni. Nagyon jó, de egy vagyonba kerül a Flavan nevű szer, növényből kinyert szirup. És jó még a gingseng tartalmú vitamin is, az élénkít.

2011. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót teljes vérképre, hátha abból valami kiderül. És ne hagyd lerázni magad, sajna sok orvos nem foglalkozik az ilyen jellegű problémákkal, mert macerás és hosszadalmas. Vedd a kezedbe a dolgot, ha nem mond semmit, akkor kérdezd meg, hogy mi a tippje, milyen kivizsgálásra kellene elmenned, hogy megtaláld a probléma okát. Addig ne hagyd, amíg nem ad tippet.

Menj el fogorvoshoz, nőgyógyászhoz is - ha nő vagy -, hátha ott találnak valamit.

2011. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, biztos ott lesz, ami szúrja a szemét...
2011. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő. Voltam szemorvosnál, csináltak már teljes vérképet. Egyik sem talált semmit. Voltam egrészt optikusnál, először ő nézte meg a szemem, méghozzá igen alaposan, és egyszerűen szinte nem tudta elhinni, hogy nem csak szórakozom vele, mert végignézte tüzetesen, és nem talált semmi dudort, vagy sérülést a szememben. Ő beutalt szemorvoshoz, ott ugyanez volt. Nem tudom, mi ez, de k*rvára elegem van belőle. Most ledőltem egy fél órára és most is érzem. Ezzel párhuzamos probléma az, hogy valahányszor felkelek, mindig erősen kapar a torkom, teljesen be vagyok rekedve. Ez is tart egy ideje már.
2011. szept. 20. 18:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Volt-e kullancsod az elmúlt évben? Esetleg Lyme-kór is lehet.
2011. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen szem és toroktüneteim. Allergiától van. Kiszárad a szem nyálkahártyája. Vegyél műkönnyet és napi ötször használd. A csontropogás a nem megfelelő táplálkozástól és az ebből eredő folyadékhiánytól, valamint kálcium és magnéziumhiánytól lehet. Mindenesetre egyél rendesen és sok folyadékot kellene inni. Rendszeres mozgást pld. úszást is ajánlok.
2011. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre egy diagnózis!:D Amúgy kullancsom életemben nem volt, pedig szerintem 5x annyit járok erdőbe, mint a korombeliek nagyrésze. A nem megfelelő táplálkozás erősen esélyes, vizet viszont rengeteget iszom.
2011. szept. 21. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!