Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Néha nagyon nehezen tudok...

Néha nagyon nehezen tudok nagy levegőt venni. Mi a gond?

Figyelt kérdés
Néha légszomjam van, nem tudok nagy levegőt venni. Mitől van ez, és mit tegyek ellene? Olyan rossz. Folyton próbálok nagyot szuszogni de nem megy...
2011. okt. 1. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Allergiád van?
2011. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérj beutalót a háziorvosodtól asztma és allergia vizsgálatokra.
2011. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok allergiás és asztmás sem (tudtommal). Évente kétszer-háromszor jön elő ez a légszomj, általában egy-két órát tart, amíg belefeledkezek valamilyen teendő miatt, amibe belemerültem. De sokszor nem tudok elkövetkeztetni tőle, veszem a nagy levegőket és olyan rossz. Ezért gondoltam hátha van valamilyen házi megoldás (mint a csuklásra a cukor, víz stb.)
2011. okt. 1. 17:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem el kéne menned egy légzésfunkciós tesztre, hogy nincs-e asztmád.

Amúgy Salvus vizes inhalálással nem árthatsz(az íze borzalmas, előre szólok)

2011. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fekve nem akar elmúlni akkor igen csak aszma.

Ez elég sok mindentől lehet. Még pszihés is. szóval ezt menj be egyszer egy orvoshoz és neki mond el. Ha teliakar tömni gyógyszerrel meg hagyd ott.. Ha valóban aszma akkor azt légzésteknikával lehet javítani. Csak ha muszály akkor megoldás a gyogyszer, Különben ha elkezdesz ré gyógyszert szedni 50 éves korodra nem is kell ebéd jól laksz egy taliga gyógyszerrel is.

Üdv egy hasonló cipőben járó.

Írta: Drat Véder Nagyúr.

2011. okt. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Ez valami pánikroham lehet...

Az múlik el így..


Az aszma is hasonló csak az gyakrabban előjön és 6-8.12 óráig is eltart vagy még tovább..(allergiábol fakad) Feküdni aludni nem tudnál ha aszmás lennék ,mert még jobban befulladnál. Majd másnap köpködnéd a tüdődből a lerakódott trutymót majd egy hétig.


Ha aszmád lenne nem tudnál jönni menni mert a kissebb mozgástól olyan légszomjad lenne mint a vízbefullt maratonfutónak. És ráadásul több óra légszomj után úgy fájna a tűdőd és az izmaid mint az állat.


Inkább pszihológust ajánlok vagy valami.. De mint tudjuk fejben dőlnek el a dolgok. Szerintem ez pánikroham.

Aszmám nekem van az nem ilyen.

2011. okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!