Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 2napja elég erős fájás van a...

Ancsi20 kérdése:

2napja elég erős fájás van a gyomorszájnál. Alig eszem és felpuffadok, ugy érzem h tele vagyok, valamint most már nagyon nehezen kapok levegőt ha mozgok. Valószínű hogy a hasnyálmirigyem begyulladt vagy epe dolog lenne?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 15:26
 1/8 anonim válasza:

Szia!

A barátom hasonló tünetekkel küzdött, gondoltak epére, hasnyálmirigyre, ételallergiára. Már ügyeleten is voltunk, végül a kórházban mindenfélére vizsgálták, minden lelete jó lett, és gyomor tükrözés után nagyjából rájöttek, és valószínű, hogy egy korábbi vírus (megfázás) a gyomrára-beleire ment. (de ez sincs leírva a leletén, egyszerűen adtak egy gyógyszert)

A gyógyszer, amit kapott, gyomor és nyombélfekélyre való bélben oldódó tabletta, ami mellett diétázik, és így most kezd helyrejönni, kb 3 hét után.

Ha úgy gondolod, neked hasonló lehet, vigyázz nagyon, hogy mit eszel, mert a zsíros, fűszeres kajáktól rosszabbodik, de szénsavasat, alkoholt sem szabad inni.

Jobbulást.

2011. márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat,örülök h a barátod meggyógyult!
2011. márc. 18. 15:58
 3/8 Raffi ***** válasza:

Kapj be két NO-SPA-t

Lehet gyomorgörcs, ami hullámokban jön. Olyan érzés mintha egy fadarab keresztbe állna a gyomrodba, időnként tűrhető fájdalommal, majd mikor azthinnéd, hogy most elmúlik akkor jön egy erősebb kibírhatatlan ötperces.

Ilyenkor hanyat fekszem (tabletta után) és semmi olyan mozdulatot nem teszek ami hasizom feszítéssel jár. Még a fejemet sem mozdítom, csak várok.

2011. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem ennél kicsit bonyolultabb a helyzetem.Ha eszem vmit akkor még jobban tud fájni, valamint a levegő vétel is nehézkes.Hasmenés is kínoz,úgy h az a görcsoldó kevés ehhez.

De azért köszi a választ!

2011. márc. 18. 16:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem pánikbetegségtől volt ilyen..stresszes időszakban mindig előjött és engem is mindenféle vizsgálatokra akartak küldeni,csak még időben rájöttem, h lelki alapú és azt "kezeltem" azóta is csak akkor jön elő ha nagyon stresszelek, neked nincs véletlen ilyen időszakod?
2011. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Stresszelni elég sokat stresszelek, de nem vagyok pánikbeteg.Biztosan benne van a stressz hatása is.De ez vmi mástól jött létre.Most szedek vagy 5gyógyszert és ha nem múlik el akkor kell vissza mennem a dokihoz!
2011. márc. 18. 22:08
 7/8 anonim válasza:
Én tegnap jöttem haza a kórházból,ahol hasnyálmirigy gyulladással kezeltek.Valahogy így kezdődött nekem is,gyomorfájdalom puffadás,és hányás.Ja és baromi nagy fájdalom,már néhány óra múlva az egész hasfalam fájt.Nekem az algopiryn+nospa kombináció hatott valamelyest(mentősök adták intravénásan),de másnap a sürgőségin kivizsgáltak és ott diagnosztizálták a bajom.8 napig voltam kórházban,és most diétáznom kell.De engem epe-gyanúval küldött be a háziorvosom.
2011. márc. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia!Én is voltam dokinál és nálam is epe és hasnyálmirigyet gyanít.Valamilyen szinten már jobban vagyok,most diétázom,így nem vok annyira felfújva és kapok levegőt.Hasfalam se szúr,bár alig eszem.Kíváncsi leszek h lesz pár nap múlva.Köszi a válaszodat és neked is jobbulást!
2011. márc. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!