Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csak én érzem kilátástalannak...

Csak én érzem kilátástalannak a jövőmet ebben az országban?

Figyelt kérdés

2 és fél éve közmunkásként dolgozom, diploma után itt kezdtem. Akkor még jó ötletnek tűnt. Jövőre azonban leviszik a közmunkabért, 60 ezer forintot kereshetek, és az ágazatban 15%-os leépítés lesz, tehát a rendes dolgozót is kiteszik, hogy mindenki közmunkás legyen, 60 ezerért.

Keleten lakok, félek, hogy nem lesz munkám. Külföldre menni a férjem miatt nem akarok, de egy fizetés semmire sem elég, pedig hitelünk sincs.

Csak én érzem magam nyomorultan a jövő miatt?

Gyereket sem vállalnék, főleg a létbizonytalanság miatt. Nem baj, majd szül a másik társadalmi réteg:S


2011. okt. 10. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én közgáz diplomával asszisztensként kezdtem, és még a titkárnő is a főnököm volt. De nem ragadtam ott, és most vár normális állásom van. Nem hiszem el, hogy 2 és fél év alatt nem találtál a diplomádnak megfelelő munkát úgy, hogy kerestél is. Mert kérvényt senki nem fog benyújtani.

Ha meg pl. falunk laktok és nincs a végzettségednek megfelelő munka, akkor el kell költözni férjestül, hiszen a házasságban 2 ember van, a te érdekeidet is figyelembe kell venni, és együtt menni oda, ahol mindketten találtok állást.


Egyébként nem csak te vagy így ezzel. Sokan nem tudják, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés. Magasabb a fizu, de alapvetően más mentalitást és hozzáállást várnak el a munkavállalótól, mint a siránkozás, és az árak is magasabbak.

2011. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Eddig nem kerestem munkát, mert itt is kerestem annyit, mig maszeknál minimálbért kaptam volna. Sajnos a diplomámmal nem tudok boldogulni. Hülye voltam akkor.

Barátnőm viszont 1 évig keresett munkát, szép, okos, jó megjelenésű, kommunikatív, szgéphez is ért, heti 2 állásinterjún volt, mégis 1 évbe telt, mire keresett munkát. Ahol most dolgozik, szerinte az a cég jövőre megszűnik, mert alig megy. Őt egy terhes nő helyére vették fel.

2011. okt. 10. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, én megértelek. Nekem is van diplomám, négy éve dolgozom ugyanott, havi 70ezer Ft-ért. Nekünk hitelünk is van... Az én fizetésem gyakorlatilag arra megy el, és még jobb esetben befizetjük belőle a fűtésszámlát is. Én keresek munkát, rendszeresen próbálkozom, de nekem a neten még SEMMI nem jött be, hiába küldöm el az összes bizonyítványomat, az önéletrajzomat, az erkölcsit, kapcsolatok nélkül az esélyem nulla. Két éve próálunk a párommal új ablakokra spórolni, de mindig kell a pénz másra, szóval idén sem jött össze... És a főnököm nem érti, hogy miért nem vágok jó képet, mikor megmutatja az új nyaralójának a fényképeit... Egyszerűen nem tudom, mit tegyek, gyereket vállani ebből a fizetésből én sem mernék, a GYED, GYES semmire sem lenne elég...
2011. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!