Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik országban a legfejlette...

Melyik országban a legfejlettebb az orvos tudomány?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyformán fejlett, csak az egészségügyi ellátórendszerben vannak nagy különbségek.
2011. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs! Elterjednek az eredmények hamar.
2011. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az "orvostudomány" elég tág fogalom, mert például ha azt mondom neked, hogy X országban a kutatók személyre szabott génterápiával kísérleteznek, de ott a sebészek 10 éves protokollt használnak, míg Y országban országban oltási kampány és fejlett szűrőmódszerek miatt senki sem hal meg méhnyakrákban, akkor most melyik a fejlettebb?

Ráadásul jól mondták, az eredmények hamar elterjednek.


A kérdésed úgy lenne értelmezhető, hogy "Melyik országban van a legjobb ingyenes/TB alapú/fizetős egészségügyi ellátás XY betegsége(ke)t tekintve?"


Manapság minden egyetemen van kutatás, így minden országban (ahol van ilyen jellegű egyetem) fejlődik a tudomány, de most ezt nem lehet rangsorolni, hogy mi számít "fejlettnek", mivel minden új felfedezés ennek tekinthető. Azaz mégis lehet rangsorolni pl. publikációk száma alapján, de akkor értelemszerűen az az ország lesz a "legfejlettebb", ahol a legtöbb egyetem/kutatóközpont van...

2011. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!