Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az Atarax gyógyszer szedésének...

Az Atarax gyógyszer szedésének elhagyása után jelentkezhetnek elvonási tünetek?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapig szedtem rendszeresen pánikroham kezelésére. Egy hónapja döntöttem úgy hogy leszokok róla (bár lehet rossz kifejezés, mert a pszichiáter azt mondta, hogy nem lehet rászokni), már csak akkor veszem be, hogyha álmatlanság miatt nem sikerül elaludnom.

Viszont pár hete nagyon rossz a közérzetem. Nem járok iskolába, ha bent is vagyok gyomoridegem van végig. Hetente többször is sírva alszok el és van hogy semminek sem tudok örülni. Többször fordul meg öngyilkosság is a fejemben, feleslegesnek érzem magam.

Lehet mindez a gyógyszer elhagyása miatt? elvonási tüneteim lennének vagy egyszerűen csak nem vagyok normális?:|


2011. okt. 15. 19:10
1 2
 11/11 anonim válasza:

Beszéltek itt badarságokat. Én is kaptam ataraxot, ez egy lófing. Nekem a bőrgyógyászom írta fel.


1. Milyen típusú gyógyszer az Atarax és milyen betegségek esetén alkalmazható?

Az Atarax filmtabletta felnőtteknél szorongás és feszült állapot kezelésére, valamint a bőrbetegségekkel járó viszketésérzet kezelésére szolgáló gyógyszer.


A frontin, rivotril, na azok már erős nyugtatók, nyilván kiszereléstől/mennyiségtől is függően és ezekre bizony durván rá lehet szokni. Három hónapnál tovább egyiket sem ajánlott.


A te esetedben szerintem valószínűleg az van, hogy a gyógyszer elhagyásával visszatért a szorongásod.


Ez a gyógyszer nem oldja meg a problémáidat, csak segít elviselni a tüneteket. Nagy valószínűséggel lelki eredetü probléma áll a háttérben, érdemes feltárni, pszichodráma pl. nagyon klassz.


Van olyan is, hogy mentális zavarod van és az okozza a tüneteket. Ez esetben, ha ilyen rossz az állapot inkább szedd és szokj hozzá, hogy jó darabig szedni fogod.

2018. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!