Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért gyullad be a fülem a...

Miért gyullad be a fülem a fülbevalótól?

Figyelt kérdés
Évek óta nem hordtam fülit,de most újra szeretnék.Vettem először bizsut(régen sose volt vele probléma)10perc után éreztem hogy már fáj,és mikor kivettem,piros volt és egy minimálisat bedagadt.Utána vettem ezüstöt,reggel be,este ki.reggel neogranormonba bele mártottam,és úgy raktam be,azzal jó volt.de esténként mikor kivettem,ugyanúgy bedurrant...én benne hagytam volna,de annyira bökte a fülem mögötti területet mikor lefeküdtem,4 napig alig aludtam.rettentően zavar...
2011. okt. 21. 21:47
 1/5 Hailey13 ***** válasza:

nem tudom, nekem is begyullad a bizsutól, de csak ha egy hétig mondjuk egyhuzamban hordom. szóval este kiveszem. egyébként az arany jobb választás lenne szerintem! nekem kb 10 éven át volt a fülemben és semmi bajom nem volt:)

de ez emberfüggő

2011. okt. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Myílvánvaló hogy fémérzékenységed van.Nekem is és még nagyon sok embernek.Régebben még attól is kiütéses lett a hasam ha kicsikét hozzárt az övem fémcsatja.Ez amúgy időszakonként szerintem változik, hoyg melyik fémekre mennyire reagálsz allergiásan.

Sokat segíthet ha színtelen körömlakkal lemázolod a bizsut, de ezt kb minden este meg kell ismételni, mert lepattog róla.

Igazi megoldás nyílván csak az arany lesz, nekem csak a fehér aranyat bírta.Ma már jobb.

2011. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vegyél orvosi fülbevalót, az nekem segített. valószínűleg érzékeny vagy valamilyen fémre. lehet hogy ez korábban még nem volt, de bármikor kialakulhat.
2011. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!még várom a további válaszokat is,akinek még van tapasztalata ossza meg!
2011. okt. 21. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Leggyakoribb fémallergia a nikkelallergia (második asszem a króm). Ki kell vizsgáltatni, mert ha beigazoldik, egy csomó élelmiszert kerülnöd kell (pölö csoki hogy csak egyet mondjak), farmerodon a gombokat le kell ragasztani leukoplaszttal, amalgámtöméseket ki kell vetetni, bizsukat messziről elkerülni satöbbi. 1 nikkelallergiás.
2011. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!