Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetek, semmi tej termék?...

Mit ehetek, semmi tej termék? :l Tej és kazein allergiám van, a szemem gyullad be mindig, nekem valahogy ott "jön ki", de miket ehetek, szinte mindenben van tej ://

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A tejallergia nem egy nagy tragédia, kiskorom óta ezzel élek, a szüleim is így főztek rám, egy komplett életmódváltás az egész. Másképp kell sütni-főzni, rengeteg weboldal van, ami ilyesmivel foglalkozik. (Nekem tojásallergiám is van, hurray! Szóval hidd el, tudom, hogy nem egyszerű. :) )

Azonban a tejallergiát csak Te sejted, vagy az orvos is megerősítette? Mert nem mindegy. :)

2011. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, allergia vizsgálaton voltam. nem is értem... de naggggy segítség volt a válasz...
2011. máj. 19. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Írtam - van rengeteg weboldal, ami ilyen receptekkel foglalkozik. Az ételek nagy százalékát el lehet készíteni tej nélkül is - sütiket, tésztákat, főzelékeket, húsokat. Innentől meg gyakorlatilag nincs kérdés. Guglizz, de ha ennyire képtelen vagy rá:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ne azokra kezdj el duzzogni, akik idősebbek és tapasztaltabbak nálad, ráadásul csak segíteni akarnak. A kamaszkori bunkózást a szüleiddel próbálgasd.

2011. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm, nem kell ilyen segítség, valószínű azért kérdeztem meg itt, mert google-ban nem találtam semmit. És nem nagyon érdekel hogy hány éves vagy, de én meg nem vagyok "kiskamasz"
2011. máj. 19. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
A tej és kazein allergiások valóban nem ehetnek semmilyen tejet, tejszármazékot és azokat tartalmazó ételeket. Viszont mi a tej helyett rizstejet használunk. Mindent el lehet vele készíteni, csak ki kell tapasztalni, hogy ki hogy szereti. Mondjuk tejbe rizst, vagy tejbegrízt azt nem szoktunk csinálni. Nagyon nehéz, de mindent el kell olvasni, hogy ne legyen semmi benne és a mi fontos, mert nem jelzik és nm is írják rá a termékre, hogy az előcsomagolt sonkák, szalonnák tejjel vannak kezelve.
2011. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!