Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vannak itt rajtam kívül...

Vannak itt rajtam kívül olyanok, akik extra izgulósak?

Figyelt kérdés
Világ életemben ilyen voltam, de nagyon rossz tud lenni sokszor. Egyszerűen képtelen vagyok konfrontálódni, mert annyira ideges leszek, hogy majd elájulok. Telefonálással ugyanez a helyzet. Elkezdem kapkodni a levegőt, rettenetesen kalapál a szívem és van hogy hányingerem is lesz, ha egy idegennel, vagy nem közeli ismerősömmel kell telefonon beszélnem. Mai napon a mellkasom is megfájdult ebből az okból kifolyólag. Mindig hátráltatott mindenben, és még nem találkoztam olyannal, aki hasonlóan "hiperizgulós" lenne, mint én.:( Jó lenne tudni, hogy rajtam kívül is vannak még ilyenek. És ha esetleg még akad ilyen a világon, vagy legalább itt, akkor ti hogyan küzditek ezt le?
2011. okt. 27. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én is elég izgulós vagyok,de ennyire azért nem :O

hány éves vagy? Lehet,hogy ki fogod nőni.szerintem próbálj mindig olyasn dolgokat csinálni ami miatt izulsz és akkor megszokod vagy nem tudom,de nem menekülj el ha izgulsz,hanem próbálj vele szembe szállni,egyébként még írnál példákat hogy miben is nyilvánul meg az izgulás!Én is utálok másokkal telefonálni :A

2011. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már 24 vagyok, úgyhogy nem valószínű, hogy kinövöm, pedig én is ebben reménykedtem annak idején.

Miben nyilvánul meg? Sok mindenben, pl. ez a szívkalapálás nagyon jellemző, de olyan mértékben, hogy majd kiszakad a mellkasomból, gyomoridegem lesz, nehezebben kapok levegőt és a legjellemzőbb, hogy egyébként ismerősökkel, rokonokkal nagyon szépen ki tudom fejezni magam (írásban meg pláne), nagyon jó a beszélőkém, de ha rámjön ez az idegesség, akkor egyszerűen nem tudok értelmesen beszélni. Ha lehet tőmondatokban beszélek, motyogok, értelmetlen dolgokat mondok, sőt néha még dadogok is, de csak pár szó erejéig.:S Ez utóbbi a legbosszantóbb, mert sokszor úgy érzem, hogy hülyét csinálok magamból, pedig tudom, hogy sokkal jobban ki tudnám fejezni magam. Másrészt mikor nagy a tét, pl. állásinterjúra megyek, akkor kényszeres beszélő leszek és ha már egy kis csend van, akkor késztetést érzek, hogy mondjak valamit, akármit és ilyenkor is mondok olyanokat, amiket egyébként normál esetben nem mondanék.:S

2011. okt. 27. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Hú hát szerintem valahogy ki kéne mozdulnod vagy nem tudom,hogy elengedd magad!Vagy próbálj meditálni,lehet hogy hülyeségnek hiszed de hidd el segít!Én is is izgulós vagyok és engem a beszédben zavar,hogy néha elcsuklik a hangom,mert általában gyorsan beszélek,meg nem tudok kimondani szvakat!Egyébként én attól félek,hogy nem lesz emiatt fiúm,mert nem merek kezdeményezni:SNeked már volt?

Egyébként még ha készülök valami ilyen izgulós dologra(nem tudom jobban kifejezni)mondjuk ha ki kell állni sok ember elé vagy ilyesmik,remélem érthető... akkor zenéket hallgatok például ennek nagyon jó a szövegehasonlókról szól,hogy nem kell mindenre ráparázni: http://www.youtube.com/watch?v=r8HjBT5tGps&feature=related Massifnak még vannak ilyen számai ha ez segít neked vagy tetszik pl Harmónia is ilyen...stb.

2011. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is sokat aggódtam, hogy nem lesz pasim. Most már több, mint 2 éve vagyok együtt a párommal (ő a 2. barátom, 19 évesen volt az első) és 1 éve és 3 hónapja élünk együtt.:) Szerencsére ilyen téren már nincs gond, úgy érzem mi már mindig együtt maradunk, házasságot, babát tervezünk.:)

Köszi a tanácsokat, a meditációt majd kipróbálom, csak nem tudom hogy kezdjek hozzá. Van valamilyen tipped? Van ehhez valamilyen leírás, relaxációs zene?

2011. okt. 27. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen brutál izgulós voltam világéletemben:D Annyira hogy néha dadogtam is egy kicsit gyerekként, mikor idegennel kellett beszélnem. Egy idő után megszoktam a helyzetet, sok tapasztalat után elmúlt, és fel tudtam oldódni. Azért néha most is előjön, de ezt az izgulást le lehet küzdeni, főleg ha már egyszer sikerült. Pl. álláskeresésnél kénytelen van idegenekkel beszélni, de a muszáj rávisz, ehhez élethelyzet kell hogy leszokj az izgulástól, nem lehetetlen.
2011. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell emberek közt lenni, olyanok közt akik szeretnek téged. Szoktasd hozzá magadat, hogy beszélsz és viselkedsz és van véleményed. El fog múlni, ha az agyadat tudatosan ráállítod arra, hogy nyugalomban legyél. Nincs mitől izgulni, gondolj arra, hogy a másik ember is küzd belül olyan problémákkal, hogy arra gondolnak valahogy túl kellene élni a napot. Mindenkinek vannak problémái, gondolj erre, csak az emberek próbálják nem kimutatni... sajnos emberből vagyunk, ne idegeskedj, mert attól még az termetedet sem tudod megnöveszteni. (Ez egy szólás-mondás.) Kösd le magad valami idegnyugtató dolgokkal. Legjobb a kézimunka, hímzés, vagy varrás. Foglalkozz olyan dolgokkal, ami jó, ami szép. Ne nézz a TV-ben horrorfilmeket, csak szép dolgokat. Sajnos a negatív vonzatú dolgok is ilyeneket váltanak ki emberekből. Olvass keresztény tartalmú könyveket, ha tanácsolhatom, Istenre támaszkodj, imádkozz. Isten meg fog nyugtatni, mert Ő szeret téged is. :-)) Légy határozott! Sok sikert!
2011. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok rengeteg dologban. Én 29 vagyok.
2011. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rám egy részben igaz a leírás, az a rész viszont 100%-osan. Tudatosan nem félek, de pl. mégis, hogyha csak órán is jelentkezek (17/L), akkoris elkezd atom kalapálni a szívem - pedig azért jelentkezek, mert tudom a választ, tudom, hogy tudom, az osztálytársaim sem reagálnak bután, sértően, a tanárt is bírom, tehát elméletileg nincs ennek oka - mégis, kézfelemelés után atom kalapál a szívem... Szerencsére hányingerem meg légzési gondom nincs. De írásban én is nagyon szépen tudok fogalmazni, élőszóban akár dadogok, szóttévesztek, belekeveredek...
2011. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!