Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 19 évesen miért ilyen össze-vi...

19 évesen miért ilyen össze-vissza a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Ha idegeskedem általában felugrik, Orvosnál volt, hgoy 170/100-at mértek!!!

Viszont most pl 102/56, meg ha itthon mérem, nyugiban akkor általában 110/60 körül mozog... Miért van ez?? A doki vérnyomáscsökkentőt írt fel, hiába mondtam, hogy máskor normális. Félek hogy többet ártok mint használok, ha beveszem!!??


2011. okt. 31. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld valahogy rávenni, hogy írjanak ki 24 órás otthoni EKG-s megfigyelésre
2011. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne vedd be, sőt, ne is váltsd ki. Mindenkinek magasabb stresszhelyzetben, otthon mérd meg reggel, meg nap közben, mondjuk harminc felülés után. Ezek lesznek mérvadók.
2011. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mértem én napi háromszor egy időben!! Mindig normális volt! Még tekerés után is!

Meg suliban is magasat mérnek (Érettségizem idén, suliban általában iszonyúan ideges vagyok.. :S)

És egyszer már mondta, hogy 24 órásat kéne, de aztán megfeledkezett róla....

2011. okt. 31. 22:35
 4/14 anonim ***** válasza:

én nem venném be...nem értem, hogy az orvosod mért nem érti meg, hogy ha izgulsz, akkor felmegy...

nekem 130/80 volt 130-as pulzussal többször is, de azért mert késésben voltam és szó szerint futottam a rendelőig, de kérdezték is, hogy siettem-e. ÉS nem foglalkoztak ezzel.

2011. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem akarok én vérnyomáscsökkentőn élni! Egyébként miért nem vették figyelembe?? Mondjuk nekem sem vették figyelembe, hogy miután megmérték már nem bírtam tovább, és annyira ideges voltam hogy elbőgtem magam és fél órán keresztül sírtam.. azért ebből gondolhatták volna, hogy nem vagyok éppen egy túl nyugodt állapotban...

(Mások előtt sírni.. eh..nem az én műfajom pedig)

2011. okt. 31. 22:43
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló a helyzet. Mióta az eszemet tudom magas a vérnyomásom, de inkább csak stresszes helyzetben. Szedem a gyógyszert. Igazad van abban, hogy nem szeretnél gyógyszeren élni, de sajna a mai világban egyre több az olyan helyzet ahol az ember ideges, így felmegy a vérnyomása. Elhiheted a dokinál sem mindenkinek megy fel 170/100-ra. Hajlamos vagy rá, ezért javasolt a gyógyszer szedése, minimális adagban.
2011. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én se akartam elfogadni, hogy stressz állapotban magas vérnyomásom volt. Igaz nekem 30 évesen kezdödött, de hogy gyógyszeren " éljen" az ember korai. Szóval én se szedtem gyógyszert, sportoltam, és rendszeresen mértem és írtam a vérnyomás értékeimet. Nálam sajnos elfajult a dolog addig, hogy már minimális sztresszel is 200/120- ra ugrott a vérnyomásom, de nyugalmi állapotban ok volt. Ekkor muszály volt gyógyszert szedni, ma már teljesen normi, hogy reggel és este bekapom a pirulát. Ha muszály meg kell tenni. Szerintem mérd te is folyamatosan, közvetlen stressz után, stb...ha mindig normális akkor nem lell beszedd a gyógyszert ez igaz, de ha naponta össze viszza ugrál, azzal nem teszel jót a szivednek, akkor inkább egy beállító vérnyomáscsökkentö, mint szívinfarktus(isten ments). Még egy tipp, keress fel egy másik Kardiológust, és azért hallgass az orvosokra!
2011. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves utolsó! Ezt sem a kardiológus írta fel, kardiológus nem is látott.. Csak a körzeti orvos.. :S

2011. nov. 1. 11:13
 9/14 anonim ***** válasza:

OFF

13.-os vagy?

Még ne izgulj az érettségi miatt, ráérsz még ezzel...

ON


24 órásat erőltessed! 24 órásat erőltessed!

Vagy méresd meg vele úgy, hogy nem vagy ideges... annyira. Csak van olyan is orvosnál is.



19/L

2011. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem kellene izgulni az érettségi miatt, csak hogy ha érettségire gondolok akkor továbbmegyek, hogy hova jelentkezzek, felvesznek-e nem vesznek, mi a francot kezdjek az egész hülye életemmel.. szóval nem áll meg annál a dolog, hogy "úristen érettségi"... :S


Lehet, hogy tényleg akkor megpróbálok finoman utalgatni arra, hogy 24 órás kellene..

2011. nov. 1. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!