Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 142/86 a vérnyomásom, most...

142/86 a vérnyomásom, most mértem. A pulzusom 92.23 évesen ez nagyon sok?

Figyelt kérdés

Mostanában rendszeresen fejfájással ébredek és nap közben is néha szédülök és olyan kóválygós a fejem. És feszít a halántékom néha.

Menjek orvoshoz? Túlsúlyos vagyok. 90 kg, 160 cm.

Vagy a fogyás segíthet? Egyáltalán baj van?


2009. jún. 11. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

A vérnyomásod csak kicsit magas (120-130 /90 a "normál"), a pulzusok is kicsit magasabb, de az lehet, hogy a´mérés miatt kicsit izgatott voltál. A tulsulyod avloban sok, jó lenne legalább 20 30 kg-ot leadni. Viszont sokkal károsabb lehet, ha valami eröszakos módszerrel próbálod - ennyihez legalább 2 év kell, ha nem akarod, hogy a böröd lötyögjön utánna rajtad - meg a gyors fogyás után törvényszerüen jön a jojóhatás.

A legjobb, ha megkeresel egy jó orvost, aki segiteni tud egy kiegyensulyozott értend és sportprogramm összeállitásában. (Mozgás nélkül nem sok pozitivat tudsz elérni.)

2009. jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Igen, sok a 142 ennyi idősen. A pulzusod is elég magas, ami edzetlenségre utal. Azért nem jó, mert szíved sokkal többet dolgozik így, mint a normál pulzusszámnál. Szerintem jót tenne a fogyás, némi diéta és minél több mozgás. Nagy baj most még nincs, de ha nem foglalkozol ezzel a problémával, később súlyos problémákat okozhat.
2009. jún. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Én s soknak találom és szeretnék is fogyni.

Kerestem már dietetikust, de nem találtam eddig!

Vas megyében kellene nekem, nem tudtok egyet ajánlani?


/Nem én voltam a lepontozó!/

2009. jún. 11. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!