Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha 140/80 a vérnyomásom 18...

Ha 140/80 a vérnyomásom 18 évesen, érdemes elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes, bár ez még határeset, de azért picikét már magas.
2010. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 kv után?
2010. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló vérnyomásnál azt mondták, hogy ilyen fiatal korban amíg az alsó érték nem megy 90 fölé addig nem nagyon kell vele foglalkozni. De ajánlották hogy adjak le pár kilót és sportoljak többet.
2010. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ,hogy egyszer-egyszer ilyen,vagy pedig állandóan!Mert a vérnyomás egész nap változik,senkinek sem ugyanolyan minden helyzetben.Ha csak egyszer mérték és ilyen volt,akkor nem baj,de ha többször ugyanilyen értéket kapsz,akkor azért menj orvoshoz és kérd ki a véleményét,mert egy kicsit magas.
2010. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Francokat kell mindennel egyből az orvoshoz rohanni... Nagyon egyszerűen, napi legalább 20 perc intenzív mozgással (mondjuk kerékpárral, 20-25 km/h-s tempóban) vissza lehet szorítani a 120/80-as célérték környékére. (Tapasztalatból mondom, mondjuk én 1 órát bringázom minden nap. 20/F)
2010. jan. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazad van,mindennel nem is kell orvoshoz rohangálni,de a tartósan magas vérnyomás köztudottan nagy százalékát teszi ki a lakosság halálozásának okai között.Tehát nem elhanyagolandó!Természetesen a sport,a stresszmentes élet jelentősen javít a helyzeten.Ugyanakkor a magas vérnyomás sok betegség jele,tünete is lehet!
2010. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk a háttértörténetét, hogy ez egyszeri alkalom volt, vagy többszöri, vagy hogy milyen alapállapotban mérte, illetve hol mérték... Azért nem árt elmenni orvoshoz, mert a vérnyomásváltozás iszonyat sok hormonprobléma tünete is lehet. Engem anno rengeteget bachgattak a határérték-virnyogásom miatt, pedig 130/85 volt, és csak azért, mert rosszul vagyok az orvosoktól... Viszont valami nem kóser a hormonok körül, ezért érdemes odafigyelni minden ilyen anomáliára. Első voltam, egyébként, és nem orvoshoz járó típus. De néha muszáj...
2010. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, el kell menni orvoshoz, és megkérni, hogy olyan gyógyszert vagy gyógyszereket írjon fel, ami beállítja a napi nyugalmi átlagos vérnyomást 115 körülire! de persze előtte ki fog vizsgálni, de az nem vészes :)
2010. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!