Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik ezek a betegségek, hogyan...

Mik ezek a betegségek, hogyan terjednek, és milyen gyógyszert kell szednem?

Figyelt kérdés

Chlamydia és mycoplasma


Ezeket mutatták ki vérvétellel.

A chlamydia hallatán rögtön nemi betegségre gondoltam, de az orvos azt mondta, ezek légúti betegségek.


Többet nem mondott telefonon, jövő héten megyek receptért és megbeszélésre, de kíváncsi vagyok, mi ez, és találkozhatok-e emberekkel, gyerekekkel, vagyis hogyan terjednek?


Köszi


2011. nov. 5. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól jutott eszedbe, nemtudom mit mondott az orvos, én ezt találtam:


Ezen baktériumok által előidézet fertőzés a méhnyak és a húgycső gyulladását okozza, mely gennyes folyással, vizelési panaszokkal jelentkezhet. Gyakoribb viszont sajnos a tünetmentes hordozó állapot.


A chlamydia-, mycoplasma-, ureaplasma-, gonorrhoeavizsgálat révén időben felfedezett fertőzés kezelésével elejét vehetjük az olyan komplikációknak, mint például a petevezetékek gyulladása miatt fellépő alhasi fájdalom, vérzészavar, méhen kívüli terhesség, meddőség. Ha egy kezeletlen fertőzött nő mégis teherbe esik, vetélés, koraszülés veszélyeztetheti a magzatot és az anyát is.


Ez a fertőzés a sexuális partnert is érinti, ezért őt is vizsgálni és kezelni kell.


Úgyhogy kérdezd meg szerintem majd a dokit, hogy hogyan értette, merthogy ez nem légúti betegség, az fix. JObbulást!

2011. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én is először ezt találtam az interneten, de tovább keresve, végül ezt is megtaláltam:


" Mycoplasma pneumoniae a légutak megbetegedését okozza. Az ún. atípusos tüdőgyulladás (atípusos pneumonia) kialakulásáért felelős egyik kórokozó.


Azért nevezik atípusosnak, mert a tünetek, a betegség lefolyása, eltér a tüdőgyulladás megszokott klinikai jellemzőitől. Az atípusos tüdőgyulladás mellett gyakran a légcső és a hörgők akut fertőzését is okozza.


A betegség az emberek között cseppfertőzéssel terjed. Zárt közösségekben – család, iskola – kisebb járványt is okozhat.


Forrás:

[link]



Chlamydia:


Egy másik alsó légúti, atípusos baktérium a Chlamydia pneumoniae, mely sejtfallal szintén nem rendelkezik, és kizárólag sejtplazmán belül szaporodik, igénybe véve a gazdasejt enzimrendszerét. Az összes eset mintegy 40-60%-ában atípusos kórokozó is megtalálható. A korábbi felfogással szemben sem a tünetek, sem a radiológiai kép vagy a kórbonctani megjelenés alapján nem lehet következtetni arra, hogy melyik kórokozó felelős alapvetően a betegségért. Az alkoholisták, dohányosok, cukorbetegek, keringési elégtelenségben, krónikus obstruktív tüdőbetegségben szenvedők veszélyeztetettebbek a tüdőgyulladás kialakulására. Az átlagosnál nagyobb a kockázat a gyermekek, a 65 év felettiek, az értelmi fogyatékosok, az ágyhoz kötött betegek és az immunrendszert károsító betegségben (pl. AIDS) szenvedők esetében.

Forrás:


[link]


Csak tudnám, hogy kaptam ezeket el, nincs is semmilyen tünetem, és a környezetemben sincs senkinek, nem hogy járvány..

2011. nov. 5. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!