Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van erre valamilyen gyógyszer...

Van erre valamilyen gyógyszer ami vény nélkül kapható, vagy menjek be orvoshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Az lenne a problémám hogy már nagyon régóta "krákogok",biztos tudjátok mi ez. amikor rekeszted a torkod mert olyan mintha ott volna valami ami eltompítja a hangodat.Nekem ez lenne a problémám.Ugye nekem nagy a mandulám alapból és valószínűleg ami váladék csurogna lefele a torkomon,a fele ottmarad,mert elmegy a hangom,krákogok,de nem akar lemenni,és a sok krákogástól a torkom kiszakad a fájdalomban.Tudom hogy kicsit gusztustalan amit írok,de ezt el kell mondanom ,mert így értitek meg.Van valamilyen gyógyszer erre?Haverom anyukája meg kínált egy olyan gyógyszerrel fél éve,hogy egy kis pohárba öntött vizet és felbontott egy kis tasak valamilyen port.Bele öntötte meg kavarta kis kanállal és pezsgett és azt egyből le kellett húznom..egyből vissza jött a hangom, pár óra hosszáig jó volt aztán megint krákogtam.Segítsetek.
2011. nov. 6. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Amit te akarsz, az köptető, és van recept nélküli, és vényköteles bogyók is.

A haverod anyja a múltkor szerintem ACC-t adott szerintem, de nagyon sok ilyen készítmény van, pl Kakukkfű kivonat, stb. Csak annyit mondj a patikusnak, hogy köptetőt szeretnél.

2011. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a köptető az le takarítja a torkomat?
2011. nov. 6. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Az lenne a funkciója, hogy oldja anyákot így könyebben fel lehet köhögni.
2011. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De én nem köhögöm.Makk egészséges vagyok.De még is krákogok,ott van valami a torkomon mindig.Pedig még taknyos sem vagyok.
2011. nov. 6. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez krónikus, még jópár krónikus dologgal együtt...

Orvosok vizsgálgattak, egy pozitív lelet nem volt, csak tünetek alapján megmondták, mi ez: allergia + reflux. Nem volt normális vizsgálat, tipp-gyógyszereket írtak, amiből csak egy segített, az is egy sokadik tünetre csak.

Viszont itthon próbálkozom kezelni. A sósvizes orröblítés, az inhalálás (gőzölés), amit speciális géppel végzek és van hozzá Salvus gyógyvíz és egy speciális, orvos által írt, állítólag lúgosító por segített valamelyest.

De orvoshoz ezzel menj el, nehogy nálad is krónikus legyen.

2011. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Be megyek... mást nem tudok tenni.
2011. nov. 6. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!