Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sertralin Sandoz tabletta jó?

Humpok Mária kérdése:

Sertralin Sandoz tabletta jó?

Figyelt kérdés
Sziasztok tegnap voltam pszichiáternél a pánikrohamaim miatt és felírt nekem egy gyógyszert aminek az a neve,hogy Sertralin Sandoz. A szeretném megkérdezni,hogy mi a véleményetek erről a gyógyszerről? Szerintetek hatásos? A bátyám azt mondta nekem,hogy semmiképpen ne vegyem be mert én is úgy fogok járni ahogy ő mivel régen depressziós volt neki is ez a doki írt fel gyógyszert amitől állítólag öngyilkos hajlamai voltak és nagyon rosszul volt. Igaz az állítás miszerint a pszichiáterek kísérleteznek az embereken??????? Nem merem ezt a gyógyszert beszedni mert nagyon sok mellékhatása van neki és az orvos azt mondta legalább egy fél évig szednem kell és nem hagyhatom abba. Nem tudom,hogy mit csináljak nem akarok nyugtatókon élni és semmilyen más gyógyszeren. Sokszor már úgy érzem ebből a pánikbetegséből nem lehet kigyógyulni. Csak az a kérdés meddig bírok még így élni. Már minden egyes nap csak rettegek és nyugtalan vagyok. Gyógyszereken kívül nincs más megoldás a gyógyulásra? Esetleg valamilyen vitaminok formájában vagy valami ilyesmi. Nem tudom,hogy nálam mi váltotta ki ezeket a rohamokat de nagyon rossz étvágyam is alig van már fogytam is. Néha úgy érzem más szervi bajom is van a pánikbetegségen kívül. Most váltottam ki magamnak egy nyugtatót aminek frontin a neve remélem,hogy hatásos lesz és ami a legfontosabb,hogy nem akarok évekig ezen élni. Nagyon kétségbe vagyok esve kérem mindenkinek a tanácsát fontos lenne köszönöm.
2011. nov. 8. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ebben az esetben az orvosodra hallgass, és ne mások véleményére. A pánikbetegség gyógyítható, de csak gyógyszerrel, életmódváltással, terápiával. De mindezeket következetesen kell szedni és tenni, amit az orvos mond. A frontint is ugyanaz az orvos írta fel, gondolom, aki a másikat. A két gyógyszert egyidejűleg szedni kell, az orvosi utasításnak megfelelően. Ne vacillálj ezen.

2011. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A frontint a házi orvosom írta fel a másikat meg a pszchiáter de a kettő gyógyszert egyszerre nem merem szedni.
2011. nov. 9. 09:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig szedni kell az antdepresszánst és a nyugtatót is együtt!
2012. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!