Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lyrica gyóygszer hatásos...

Lyrica gyóygszer hatásos idegfájdalmakra, van ezzel kapcsolatban konkrét tapasztalatotok? Mennyi idő alatt hat? Mellékhatásként másnak is jelentkezett szédülés?

Figyelt kérdés
Nem a gyógyszerismertetőt kérem, hanem tapasztalat érdekelne.
2011. nov. 10. 20:08
 1/7 flowrider válasza:
0%
kerüld ezt a gyógyszert ahogy csak tudod! lehetetlen lejönni róla, ha mégis megpróbálod, akkor hónapokig elképesztő tünetekkel kell szembesülnöd, és gyakorlatilag kivehetsz egy fél éves szabadságot, és szünetet tarthatsz mindeből amit csak szeretsz. Olyan hosszú ideig tartó és erős elvonási tünetei vannak.
2013. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 flowrider válasza:
2013. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azért bíznék az orvosban. Aki nem élt vissza gyógyszerekkel, azoknál néhány apróbb tünetnél több mellékhatás nincs. Azért kezdik kis adagokkal, hogy felmérjék az egyéni érzékenységet.
2016. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

A Lyrica biztonságosan szedhető, ellentétben az interneten terjedő állításokkal. Függőséget nem okoz. A gyógyszerről lejönni fokozatosan lehet, ahogy az orvos előírja.

Én semmiféle mellékhatását nem tapasztaltam.

2017. márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Elmesélem a történetemet a Lyricával. Mondhatni megmentette az életemet.

14 évesen tesiórán kiment a térdem, pár hétig sántítottam, a fura testtartás miatt elkezdett fájni a derekam. Járkáltam az orvosokhoz, lúdtalp, gericferdülés és mivel túlsúlyos vagyok ezért kaptam, hogy “LE KELLENE FOGYNI”. Egyre jobban fájt, elküldtek gyógytornára, ahol megkérdezte a srác, hogy nem lehet, hogy gerincsérvem van? Mondtam, hogy még senki nem küldött el MRI-re, de próbálok szerezni időt.

Az orvos lesápadva jön ki az eredménnyel és először csak anyának mondta meg, hogy a lumbális a 3-4 és a 4-5ös csigolyáknál is VAN porckorongsérvem. Itt már feküdni alig bírtam nemhogy iskolába járni, de még mentem. Rá pár napra kértünk időt csontkovácshoz, hátha valamit sikerül csinálni. A kezelés után 2hétig feküdnöm kellett, kb. 1 hónapig nem jártam iskolába. Ugyanúgy fájt mindnem, a lábamba a zsibbadás kezdett elviselhetetlen lenni. Sokszor már a térdemet ütöttem, hogy ne érezzem. Elmentünk ideggyógyászhoz, adott igazolást meg felmentést. Gyógytornára tovább jártam és kezdett javulni a dolog, most már elviseltem a fájdalmat, de így is éreztem. Ez ment 1 évig, amikoris elegem lett. Visszamentem az ideggyógyászhoz és kértem, hogy csináljon valamit, mert ez nem lehet még most is a sérvem. És itt jön a lényeg, az 1 év alatt annyi fájdalomcsillapítót kellett beszednem, hogy az agyam hozzászokott és bármi másik gyógyszert szedtem be, az nem ért semmit. Volt olyan nap, amikor 3 algoflex forte kellett ahhoz, hogy tudjak menni. És itt kaptam meg a lyricát és mellé egy brexin nevű fájdalomcsillapítót. A lyricából napi kettőt szedtem és kb 2 hét alatt elmúlt minden fájdalmam, nem szédültem, semmi mellékhatása nem volt az álmosságon kívül, de 1 év után végre tudtam aludni.

Ez a dolog 8 éve volt, de most megint elkezdett fàjni a derekam. 1 hétig szenvedtem, egész napomat ágyban töltöttem, és tegnap elegem lett. A maradékból bevettem 2db-ot reggel-este és átaludtam az egész éjszakát. Úgy ébredtem, hogy alig érzem a fájdalmat. Szóval, aki leakar beszélni valakit a gyószerről, annak ellenére, hogy az orvos jóváhagyta, azt javasolnám, hogy próbálja ki, milyen amikor valami folyamatosan fáj.

2018. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés de válaszolok hátha valakinek még hasznos lesz.

Eddig ugy tűnik nekem is az életemet menti meg.

Neuropátias vagyok az égvilágon semmi nem használt csak ez.

Nagy dózist szedek de nincs mellékhatása.

Remélem nem fog enyhülni a hatása mert sokkal jobb igy létezni.

2023. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szeretném megkérddzni hogy mikyen idő telt el ameddig van hatása a Lyrica gyógyszernek? És lehet Milgammával és fájdalomcsillapítóval szedni. Mert én kb.4 napja szedem de a fájás nem szűnik. Arcidegzsábám van.
febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!