Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hozzá lehet szokni a hideghez,...

Hozzá lehet szokni a hideghez, úgy, hogy nem fázok meg?

Figyelt kérdés

Mindig pulcsiba, meg nagykabátba mászkál mindenki. Én is gázom picit. De, ha egy pólóba, meg egy vékony pulcsiba mászkálok, szokhatok hozzá a hideghez, úgy, hogy nem fogok megfázni?


Szóval fázok, de nem fázok meg.


2011. nov. 14. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Attól függ a dolog, hogy milyen a szervezeted hőháztartása, ami egy adottság, valamint hogy mennyire ellenálló a szervezeted. Erre hatással lehetsz, de ez nem sokat számít.
2011. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan hozzászoktathatod magadat a hideghez. Akkor nem fogsz megfázni sem.
2011. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szinte tuti hogy meg fogsz fázni, kockáztatni akarsz? hajrá! legfeljebb elkapsz egy új fajta influenzet mint haverom, az orrát nem kellett fújni nem volt mit de a feje nagyon fájt az izmai is és folyamatos hányingere volt még a kilábalás után is pár napig, a láza 39 fölé ment a doktort ki kellett hívni hogy megnézze, szval ha ezt akarod akkor előtted az út..

Én a fűtéssel akartam otthon spórolni de éjszaka olyan hideg volt az ágyam és a beszívott levegő is hogy nem bírtam és tiszta takony lettem.

Vannak olyanok akik bírják de nekik másabb a szervezetük, nem éri meg.

2011. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hőháztartás nem feltétlenül adottság, fejleszthető, akár az általad leírt módon is. Viszont! Ahhoz hogy ne legyél beteg, erős immunrendszer kell, ami eléggé összetett. Vitamin-nyomelem-ásványi anyag pótlás kell hozzá, és egészséges bélrendszer. Többek között.

Ha elég erős az immunrendszer, fázhatsz, akár tüsszöghetsz is, de megfázni nem fogsz. És ahogy fokozatosan hozzászoksz, a tüsszögés-orrfolyás is alábbhagy majd.

2011. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Saját példám is mutatja amúgy.

Legjobb tudomásom szerint a szauna, és utána a merülőmedence, illetve a váltófürdő is ezen alapszik.

Laikusként úgy tudnám elképzelni, hogy a szervezet nem "ijed meg", nem kap sokkot a hőmérséklet-változásoktól és szélsőséges hőmérsékletektől, ezért is nem fázunk meg olyan könnyen.


De ne úgy kezd, hogy pulcsiban mászkálsz.

Viszont ne öltözz be nagyon melegen, és a szaunát vagy a váltófürdőt próbáld ki.



A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.

Tévhitek keringenek az immunrendszerrel kapcsolatban, és ezeket a tévhiteket a média kezdte terjeszteni.


Egy-két dolgot szeretnék leírni. :)

Az állítólagos immunerősítők nem azok. A gyógyhatású készítmények kiadásához azt nem kell bizonyítani, hogy hat, csak azt, hogy nem árt. Tehát ezek után azt is megkérdőjelezném, van-e egyáltalán ezeknek vitamintartalma. Jó, nyilvánvalóan néhány készítmény jó minőségű, de...

Egyes esetekben rákos betegeknek kemoterápia után, meg HIV-pozitívaknak adnak immunerősítő hatású gyógyszereket.

Nem is lenne jó, ha ténylegesen erősítenénk az immunrendszerünket: a túlműködő védekezőrendszer sok betegség (allergiák, autoimmun betegségek) alapja.


Persze ez nem jelenti azt, hogy ne kéne kezelni a stresszt, ne kéne törekedni a jókedvre, ne kéne vitamindúsan táplálkozni és rendszeresen mozogni. És ha helytelenül élünk, akkor könnyen lehet, hogy többször leszünk náthásak, influenzásak.

2011. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!