Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért születtem úgy hogy...

Miért születtem úgy hogy annyira lassú az idegrendszerem, hogy az már egy filmeken látott zombiéval egyenlő?

Figyelt kérdés
Például a pénztárnál állva is nagyon sok idő mire kikeresem az aprópénzt a tárcámból, lassan beszélek és ha megpróbálok gyorsabban dadogok, egyszerűen több munkahelyen mondták már rosszindulatú kollégák, hogy nem lehet rám bízni semmit sem. Párkapcsolatom sem volt miatta a lelassult idegrendszerem végett. 10 éves koromban volt egy súlyos betegségem mára már 30 éves férfi vagyok és van munkahelyem 4 szakma és 1 érettségi. A létrán tériszonyom is van és az egyensúly érzékem is egyenlő a nullával. Mit csináljak mert már reménytelennek találom az életem főleg most ebben a mai magyarországi helyzetben. Valamelyik nap megkérdeztem anyukámat felsírtam-e amikor megszülettem. Azt mondta mindjárt nem csak fél óra után.
2011. nov. 14. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
mi volt a bajod gyerekkorodba? agyvérzés? ettől is lehetne! és mióta tart ez nálad?
2011. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor ez születési probléma, valószínűleg nem kapott az agyad annyi oxigént így az idegrendszeredre hatott ki a károsodás. Én unokaöcsém is így született 4 évvel ezelőtt igaz azonnal felsírt születésénél, de az orvosok megállapították hogy baj van a fejlődésével, nem fogyatékos hanem csak lassabban fejlődik szellemileg. De egyébként olyan óvodába jár ahol ez nem probléma és olyan bánásmódot kap ami segíti a gyors fejlődését, és szerencsére kezd felzárkózni a kortársai mellett. ez úgy derült ki hogy 2 éves korában még nem tudott beszélni egyáltalán semmit, és csak most van azon a szinten hogy már kezd normális mondatokba kommunikálni mindenkivel. Mellesleg vannak még egyéb elmaradottságai is amiken még lehet valami segíteni.


Van egy ismerősöm akivel szintén az a probléma mint veled, elég lassan reagál mindenre, így a munkahelyein és elég sok problémája volt, illetve amikor még tanult ott is voltak gondjai. De szerencsére most van egy nagyon jó munkahelye ahol a főnöke rugalmasan kezeli ezt a problémát és igyekszik olyan munkákat adni nekik amik nem olyan fontosak hogy percek alatt el kell készülnie vele.

Az ismerősöm 24 éves.

2011. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, én is úgy születtem, hogy nem sírtam fel (ezt mesélték), úgy kellett feléleszteni/újraéleszteni. Ha annyira nem is súlyos a helyzet mint nálad, de rám is mondták már több területen, általánosan nézve, hogy lassú vagyok, sőt amit még meg is tudnék tanulni, vagy csinálni, nekem az alapértelmezett időnek a sokszorosára van szükség, hogy azt megcsináljam, vagy megértsem. Amit más megold egy suliban 45 perc alatt, nekem ahhoz volt, hogy egy egész délutánom ráment, mire bekattant, hogy is van az a bizonyos logika. És igen az egyensúlyzavar, meg a tériszony nálam is jelen van, és sajnos ahogy múlnak az évek egyre rosszabb. Pontosabban megfigyeltem, egyik felemre (agyféltekemre valószínűleg) vagyok úgymond "bénább". Meg mindig úgy érzem, hogy talán buta vagyok matekból meg a logikai feladatokban, de mi van ha csak annyi a baj, hogy nekem alternatív módon kéne megtanulni ugyanazt mint a többinek. (20/F)
2011. nov. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 alf válasza:

Szedjél Magne B6-ot, és igyál erős fekete teát tejjel.


Én is lassú vagyok, mint állat (195 cm, lassan beszélek).

A kávé elálmosít.

A tea felpörget, de tej nélkül egészségtelenebb.

2011. dec. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!