Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha görbe (görbül) a hátam van...

Ha görbe (görbül) a hátam van e valami megoldás hogy ne görbüljön tovább esetleg valahogy kiegyenesíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos ez a nagy problémám.És már sokszor fáj is a hátam. Csak 19 éves vagyok :S Szóval ha elmennék orvoshoz tudna valamit rá adni vagy mit tudnák csinálni vele mert ez igy nem élet ahogy élek . Tudom hogy a görbeségem csak magamnak köszönhetem:S Minden válasz érdekel!
2009. máj. 11. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Feltétlenül menj orvoshoz, ez a legfontosabb. A háziorvos beutal az ortopédiára és ott megállapítják, miért fáj a hátad. Szerintem azért mert fáj, görbén tartod magad vagy azért fáj, mert görbén tartod magad. Minden esetre jól teszed azt is, ha valamilyen hátizom erősítő mozgásba kezdesz pl. úszás, callanetics torna és még van számos ilyen. A lényeg a rendszeres mozgás.
2009. máj. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úszás, úszás, úszás. Nekem nagyon jót tesz.(18/L)

Ennyi idős korban már nem nagyon tudnak vele mit kezdeni, csak gyógytorna meg úszás.

2009. máj. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még az előző vagyok. Kiegyenesíteni nem lehet, de valószínűleg már nem nagyon romol tovább, 19 éves vagy, ilyenkorra már kezd befejeződni a csontosodás. Fájni viszont fájhat sokat, úgyhogy nem árt vele foglalkozni.
2009. máj. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az úszást és a pilates tornát tudom ajánlani, de természetesen nézesd meg szakemberrel.
2009. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egyedül az Alexander-technikát látom megoldásnak. Azzal nem lehet ártani, viszont az egyedüli technika, ami hatékonyan (és bizonyítottan)helyreállítja a testtartási és testhasználati hibákat, ezáltal megszűnteti az összes olyan problémát és fájdalmat, ami a helytelen testtartásból ered. Kortól, nemtől függetlenül űzhető és nem fájdalmas. Magyarországon még nem nagyon ismerik az emberek, de legalább már van néhány tanár, aki tanítja. Angliában és az USA-ban néhány egyetemen is tanítják.


Itt egy link, ha érdekel: www.atstudio.hu

2009. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Alexander-technikás üzenethez még annyit hozzátennék, hogy: ez nyilván akkor, ha orvos nem tud jobbat. Ez a technika nem gyógyít,viszont nagyon hasznos. A sportokról: az úszás jó, de olyan sportot nem javasolnék, ami terheli a gerincet, vagy a megszokotthoz képest megerölteti a hát izmokat. Majd ha helyreállt a rendszer.
2009. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat amint tudok elmegyek orvoshoz csak hát ami a városban van hát nem valami jó de a másik városban ajánlottak egy jó dokit majd azt felkeresem.
2009. máj. 12. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!