Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet 12 órát kibírni...

Hogy lehet 12 órát kibírni ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

12 órát dolgozom egy adventi vásáron.

Vagyis 2-3 fokban. Egyrészt hihetetlenül fázom, mivel nincs lehetőségem mozogni, másrészt mivel görnyedek egész nap (nem tudok leülni), a hátam majd leszakad, harmadrészt pedig a munkámhoz kézügyesség kell, és gyorsaság, vagyis koncentrálnom kell folyamatosan. Pedig az ujjaim teljesen elgémberednek a hidegtől. Kesztyűt nem hordhatok.

10 perc szünetem van egész nap, olyankor eszem, sétálok egyet, de az vajmi kevés.


A hideg ellen már nem tudok mit tenni, sínadrágban, 2 harisnyában, lábmelegítő betét a bélelt csizmában, termó pulcsi, stb..


Jó lenne valami módszer, kávén, teán kívül, amivel időről-időre csökkenthetném a fájdalmat a lábamban, hátamban, és felfrissíthetném az agyamat, hogy képes legyek koncentrálni.


Köszi


2011. nov. 24. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
a kesztyű viselést és a leülést nem tilthatja meg a munkáltató + köteles védőitalt biztosítani
2011. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
ja és 12 órára 30+20 perc szünetet kell biztosítani
2011. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kitartás,én is dolgoztam így kinti vásárban. Mi vittünk be a kis faházba ilyen pici hősugárzót,nem mehetett egész nap,de legalább a lábunk nem fagyott le.Illetve mi tettünk a padlóra egy rongyszőnyeget. Kesztyűben én nem is tudtam dolgozni,de ha nem volt vevő,többször felvettem.

Karjaidat mozgasd meg többször,és ne állj egy helyben,mozgolódj folyamatosan.

Kitartás, ha beindulnak az emberek, már gyorsabban fognak telni a napok!

2011. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Leülni egyszerűen nincs hely a bódémban.

A kesztyűt meg azért nem tudom viselni, mert étellel dolgozom -vagyis átlátszó gumikesztyűt kell viselnem- de kötött meleg kesztyűt nem viselhetek.

Lehet 20-30 perc szünet járna nekem, de itt sajnos nem az idő számít, hanem az elvégzett munka mennyisége, szóval magammal szúrok ki,ha meló helyett szünetelek.

2011. nov. 24. 18:43
 5/10 A kérdező kommentje:

Én sajnos nem eladóként dolgozom, hanem a hátsó bódéban az előkészítő-munkát csinálom, és bizony egy perc megállás sincs, mert egyébként kifogynak a kínálatból.

A vicc az, hogy van hősugárzó, de nem kapcsolhatom be, mert az rosszat tesz a gyümölcsöknek, amik elméletileg hűtőbe valók, de ebben az időben a kis bódém felér egy hűtővel, nem kell ezért áramot használni.

Azt mondta a főnök, ha mínuszok lesznek, akkor bekapcsolhatom, nehogy megfagyjanak az eprek :))

Szóval a hősugárzó az epreknek van..

2011. nov. 24. 18:46
 6/10 anonim ***** válasza:
tripla gumikesztyű
2011. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de a gumikesztyűk számának növekedésével a kézügyességem csökken :)
2011. nov. 24. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
A hősugárzót próbáld meg, a szőnyeg is egy jó ötlet. A gumikesztyű alá meg vehetnél ujjatlan kesztyűt. Ezetleg levágod egy meglévő kesztyű ujjait és a gumikesztyűt ráhúzod.
2011. nov. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

elég ágyútöltelék meló. egy fázós ember nem alkalmas rá.

én sem lennék az, nincsenek csodamódszerek.

2011. nov. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyok a legalkalmasabb rá az, biztos.

De szerinted ki nem kezd el fázni 1 fokban mozgás nélkül, ha egész nap kint van?

Én max pár órával korábban..

Mindegy, én is szívesebben tologatnék papírokat egy fűtött irodában, de az órabérem miatt kibírom. :)

2011. nov. 25. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!