Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen esetekben adnak szteroi...

Milyen esetekben adnak szteroidtablettát vagy szteroidos injekciót?

Figyelt kérdés
Erős(ebb) allergia, asztma, asztmásoknak légúti megbetegedésekkor, égési sérülésekre, orrpolip esetén. Ezeken kívül mikor?
2011. dec. 4. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Különböző immunológiai megbetegedésekben és egyes rákos megbetegedések kapcsán.
2011. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, az autoimmun betegségeket kihagytam.



Szóval ezeken kívül? Annyira de annyira sok esetben hallom, hogy szteroidot adnak...



Amúgy orrpolipra miért? Úgy érzem, hogy a szteroid, akár rövid távon is, terhelőbb a szervezet számára, mint maga az orrpolip. Főleg, ha kiműtik.

2011. dec. 4. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem terhelőbb. Azért ezt ennél jobban átgondolják az orvosok.

Valóban rengeteg esetben szükség van rá.

2011. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért orrdugulásra, esetleg orrfolyásra mellé szteroidtablettát /orrpolip/... Tudom, én vagyok a túl szkeptikus, de ezzel nem bírok egyetérteni!
2011. dec. 4. 19:13
 5/5 anonim válasza:
A szteroidnak erős gyulladás csökkentő hatásai is van . Ill " kiváló " a tüneti kezelésekre.. allergia .. reuatikus- autoimmun betegségek esetén elfojtja a tüneteket .. amitől persze az ember nem gyógyul meg ..( De ebből lesz a gyógyszergyárosoknak új villája .. beveszünk 1 gyógyszert 1 betegségre és mellékhatásként 15 új betegség alakul ki ) .. A szteroid az 1 ik legundorítobb gyógyszer .. és tengernyi mellékhatása van ... viszont ha a szükség úgy hozza ÉLETMENTŐ .. ( Tapasztalat ) .. NAgy mennyiség esetén nagyon sok csúnya dolgot csinál az emberi szervezettel ( csontritkulás .. erek szakadása ... gyomorfekély .. fény érzékenység .. látás zavarok .. hajhullás .. bőr betegség ... stb ..) Én 96 mg medrólal kezdtem .. Tapasztalataim szerint a szteroidos kezeléstől az órvosok is tartanak ...és ha 1 mód van rá .. más gyógyszer készítményt alkalmaznak .. Kis mennyiség esettén .. pár hónap alatt kiürül a szervezetből .. anélkül h bármi .. problémát okoznak .. Nem vagyok orvos de véleményem .. szerint a szteroid nem 1 olyan készítmény amivel csak úgy dobálóznak .. kezelés gyanánt .. Én úgy gondolom ha szedned kell akk annak bizony megvan az oka ..
2012. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!