Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen esetben adnak allergián...

Milyen esetben adnak allergiánál szteroidos injekciót?

Figyelt kérdés
Csak határozottan kellemetlen szénanáthánál, vagy már enyhébb tüneteknél is?
2011. nov. 1. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak súlyos esetben, ha a beteg élete a tét. Egyéb esetben nem, mivel a szteroidnak elég komoly mellékhatásai vannak.
2011. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a rohammentősre gondoltam, hanem amit lehet kérni/vagy adnak maguktól, és fél évre vagy többre tünetmentesít. Tudtommal ott is szteroidot adnak.
2011. nov. 1. 11:22
 3/7 anonim válasza:
A szteroidokat az orvosok általában végső esetben adják egy betegségre. Ha szükséged lenne rá akkor nagyon beteg lennél, feltelőheg túl több kórházi kezelésen. Ebben az esetben az orvos magától adna ilyet. Kérésre nem szoktak az tuti.
2011. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szteroidot általában csak autoimmun betegségekben szoktak hosszú távon felírni, a sok mellékhatás miatt.


Allergiában maximum helyileg ható (vagyis nem felszívódó) orrsprayt szoktak adni. Szteroid injekció csak akut esetben kerül szóba (pl. valaki allergiás a darázscsípésre).

2011. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem a rohammentősre gondoltam, mert ott nem szteroidot adnak.

A szteroidnak nagyon súlyos mellékhatásai lehetnek, ezért csak végső esetben adják. Szénanáthánál vagy annál enyhébb allergiánál nem.

2011. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az orrsprés szteroiddal már megismerkedtem.
2011. nov. 1. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!


Mivel a húgom a bedagadós fajta, ő minden alkalommal szteroidot kap. Még él, semmi baja. A kalcium már nagyon régen nem hat neki.

2011. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!