Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Xanax sr tablettát felezgetem,...

Xanax sr tablettát felezgetem, úgy próbálok leszokni most róla, de van aki azt mondta nem szabad félbetörni, miért?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem,de ha tabletta,es lehet törni,vagyis meg van jelölve a bemelyedt csikkal,nyugodtan felezheted.Ha nincs megjelölve,vagyis bevagva a közepe,akkor nem lehet felezni.Szerintem nyugodtan csinald,en igy szoktam le a lorazepam tartalmu nyugtatorol.
2011. dec. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebben a fórumban azt írják, hogy nem szabad az SR-t felezni:


[link]

2011. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért nem ajánlatos eltörni, mert a tabletta bevonata adja a hosszított (retard) hatást. Ha ezt a bevonatot megbontod, akkor nem lesz hosszú hatású a gyógyszer, vagy legalábbis nem lesz kiszámítható a hatás időtartama.
2011. dec. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt olvasgatom most, hogy a retard hatást ezzel hogy eltöröm, elvesztem...

A fene vigye...akkor meg hogy álljak le róla?

2011. dec. 6. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Eltörheted, legfeljebb rövidebb lesz a hatásideje. A csökkentést egyébként több napos periódusokban ajánlott végrehajtani, felezés, negyedelés, kétnaponként, három naponként...
2011. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Irass fel a dokival felezhető és gyengébb tablettát, van ebből olyan is.
2011. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon lassan csökkentem, 2 hétig csak egy negyed darabot vágtam le, és terveim szerint egy hónapi felezném, és utána csak negyedet szednék...és kész..ennyi...lassan szokok le, mert félek nehogy elvonási tüneteim legyenek (4 hónapja szedem)
2011. dec. 6. 15:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!