Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó feszültséget/idegesség...

Állandó feszültséget/idegességet hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy nembírok ellazulni (alvó állapotot kivéve). Próbálok laza lenni de amikor "nem koncentrálok rá" akkor olyan nagyon eröltetett lazaság van és úgyérzem, hogy ez látszik rajtam. Suliba órán is szoktam szorakozni a hajammal, a lábaimnak sose találok jó pózt, nembírok egy pozícióban ülni egyszerüen mindig izgek-mozgok (egyhelyben persze). Ugyebár az álllandó idegességemböl/feszültségemböl adódóan szoktam ropogtatni az ujjaimat, a nyakamat és néha a lábamat is (persze erröl nagyon szeretnék leszokni de nemmegy egyszerüen).

Ahhoz hogy ténylegesen ellazuljak (eröltetés nélkül) alkohol kell, amit utálok, mert sz@rul kelek töle.

Nemtudom jelent e ez valamit de amikor pl. filmekben vannak ilyen ultra ciki jelenetek azoknál látom, hogy egyesek totál mozdulatlan végig bírják nézni de én azt alig bírom nézni egyszerüen próbálok nem odafigyelni, mert kellemetlen érzést kelt bennem (olyan úgy kifutnék a világból érzést) és ez csak film persze való életben is elöfordul ez bár ritkábban, mert elég hallgatag vagyok osztálytermen vagy az otthonomon kívül.


17/F


2011. dec. 6. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sportolnod kéne, az levezeti a stressz, a feszültséget, pörgeti a hormonokat, akár ezt a féle idegességet is elmulasztja és magbiztosság tesz.
2011. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miféle sportra gondolsz? Nemvagyok valami nagy sportember. Volt már, hogy jártam ilyen önvédelmi edzésekre csak aztán kb fél év múlva abbahagytam, mert hát mégkésöbbre tették én meg nemakarok este 9kor hazajárni. De igenis szeretnék sportolni csak hiányzik belölem a kitartás (nem csak sport terén)
2011. dec. 6. 22:09
 3/13 Head válasza:
0%
Kezdj el füvezni.Meglátod az megnyugtat
2011. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
jah, meg elveszi a pénzem és korán megdöglök...
2011. dec. 6. 22:11
 5/13 Head válasza:
0%
Termeszd úgy olcsó. Dehogy döglesz meg hamar....
2011. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
valahogy az 1. hozzászóló hozzászólása közelebbinek tünik
2011. dec. 6. 22:26
 7/13 anonim válasza:

Nem vagy hiperaktív, vagy hasonló? Azok okoznak olyat, hogy nem tudsz sokáig koncentrálni egy dologra, illetve néhány dolgok túlzottan zavaróak. (pl.: egy szemüveges észre sem veszi a szemüvegét, míg egy hiperaktív állandó izgalomban tőle, hisz nem tudja kizárni a jelenlétét. Emiatt nem tud másra összpontosítani, hisz az agyát a szemüveg kérdése köti le. Ez vmi hormonhiány, de ezeket csak hallottam, szóval ne nagyon alapozz rájuk, mert nem 100%, csak ötletek)


A sport az jó ötlet. Én sem vagyok sportember, de most kipróbáltam a falmászást és nagyon bejön. Próbáld ki te is!


Az alkoholt, a drogokat, füveket felejtsd el! Lehet, hogy ellazulsz az adott időben tőle, de később az eredeti hangulati szintet alá esel, és onnan még nehezebb talpra állni!


Sztem amúgy ismeretségkötés is segíthet. Én szeretek új embereket megismerni, ez nekem felszabadító. Amolyan agytisztulás, mert a saját véleményemet mondom (és ki is kell, hisz ő még nem ismer, és ez által alkot véleményt rólam), és így tisztába jövök magammal is.


Nos?

2011. dec. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hm, hogy hiperaktív e vagyok? Lehetséges de nemtudom.

Ülni se tudok egyhelyben, gyakran veszek fel más pozíciót a lábammal, mert ha úgy hagyom egyhelyben akkor ilyen furcsa érzél lesz a lábamban úrrá... nehéz leírni, hogy milyen érzés de a lényeg, hogy arra késztet, hogy hajlítsam be vagy nyújtsam ki.

Abban is igazad van, hogy nembírok sokáig egy dologra koncentrálni és könnyen ki tudok zökkeni az éppeni feladatomból/gondolatomból/mondatomból meg szinte minden ilyen dologból.

2011. dec. 7. 17:01
 9/13 A kérdező kommentje:
Szemüvegem nincs viszont van karórám de nemhordom, mert zavar, hogy ide-oda mozog a kezemen és aztán mindig azzal szórakozok. Láncom is gyürüm sincsen, mert zavarnak, mivel ahol az van, ott nemtudom megvakarni a börömet ha elkezd viszketni.
2011. dec. 7. 17:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Én most a bioptron lámpára várok azaz az olcsóbbik polarizált fényű lámpára, a kék ill. lila szín segít ebben.
2011. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!