Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szódabikarbóna jó a pattanás...

A szódabikarbóna jó a pattanások eltüntetésére?

Figyelt kérdés

ugyebár pattanások savas környezetet szeretik. Mivel sportoló vagyok a szervezetem elég savas. A szódabikarbóna pedig lúgosít, növeli a sportteljesítményt is.

Az segítene a pattanások eltüntetésében ha pl szódabikarbónát tennék a tenyeremre és azzal mostnák arcot?

A szervezet lúgosítására pedig napi fél liter szódabirkabónás vizet innék?


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. dec. 7. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Azzal kezdeném, hogy már gyógyszertárakban is csak receptre adnak szódabikarbónát, nem véletlenül. Mivel a gyomorsavval reakcióba lép gázok keletkeznek, és ha nem sikerül felböfögnöd kirepedhet a gyomrod, emeli a vérnyomást, és hosszú távon fogyasztva ugyanúgy savasodhat az ember gyomra...

De alapból én nem hiszem, hogy szükség van ezekere a nagy lúgosító kúrákra, de ha mindenképp erre adod a fejed vannak külön erre a célra szánt teakeveréket.

Mellé a pattanások kialakulásának az okozói a normál bőrön megtalálható baktériumok és gombák, az, hogy fél litert iszol belőle nem fog ezen változtatni.

Külsőleg alkalmazva azért fog valamennyit használni mert biztos leradírozza a felső elhalt hámréteget, ami viszont egyáltalán nem ajánlott minden nap.

2011. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem. Mondjuk fogalmam sincs, hogy hol laksz. Nálunk a bevásárlóközpontokban is lehet kapni szódabikarbónát ( jedlá- azaz evéshez) mint a sót.

Köszi a választ

2011. dec. 7. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Az étkezési szódabikarbóna, sokkal nagyobb kiszerelésben lehet kapni patikákban és egészségügyi célra. Sokkal jobb készítményeket kapni ha elmész bőrgyógyászhoz.
2011. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a bőrgyógyász csak találgat. Már voltam nála és semmi sem segített. Most már nincs annyi pattanás, csak érdeklődtem e része felől is :D
2011. dec. 7. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

a szódabikarbóna tökéletes heti egyszeri pakolásként a bőrre, vízzel megfelelő sűrűségűre kikeverve, felkenve majd lemosva csodálatosan puha és síma lesz tőle az arcbőr, a pattanásokra pedig ugyancsak jó, az antibakteriális volta miatt, akár napi szinten....


belsőleg már nem ajánlott nagy mennyiségben a fogyasztása, de alkalmanként gyomorégésre tökéletes, én csakis ezzel élek, ha szükségem van rá, és úgy tapasztalom, hogy tökmindegy, hogy a boltokban kapható étkezési szódabikarbónát, vagy a patikában kapható nagyobb kiszerelésűt használom, a hatása ugyanaz - talán a gyógyszertári könnyebben oldódik hideg vízben is, gondolom a finomabb szemcsézete miatt....


ja, és a patikákban is RECEPT NÉLKÜL (!) adják ki a szódabikarbónát 200g-os és 500g-os kiszerelésben, legalábbis Magyarország területén egészen biztosan nem kell hozzá recept!

2013. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: Már hatályos az a jogszabály, hogy a patikák nem adhatnak ki magisztrális alapanyagot recept nélkül. Attól függetlenül néhány helyen megteszik, de az szabályellenes...
2013. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!