Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Köhögéstől derékfájás?

Köhögéstől derékfájás?

Figyelt kérdés

Mit lehet vele csinálni? Amikor sokat köhögök, úgy megfájdul a derekam, hogy már se állni, se ülni, se feküdni nem tudok :(

Néha egyébként is fáj, de nem ennyire...


2011. dec. 7. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Köhögéstől fájhat a derekad, mert a légzőizmok vesznek részt benne. A deréktáji izmok is összehúzódnak a köhögéskor és ekkor izomláz alakul ki a szokatlan izommozgás miatt. Ezért fájhat a hátad és derekad is.
2011. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És mit lehet vele tenni? Nagyon nem jó ez így, hogy nem tudok mozogni :(

Mondjuk nem izomláz szerű a fejdalom, bár itt még sosem volt izomlázam....

2011. dec. 7. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj izomlazító krémeket használni rá és a köhögést minél hamarabb megszüntetni. Mást nemigen tehetsz.
2011. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Velem is előfordult már, csak nekem a hátam fájt. Egyszerűen meghúzódik, megerőltetted a köhögéssel. Nekem sem volt jobb ötletem, mint a krémezés. Csak azután múlt el, miután megszabadultam a köhögéstől.
2011. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyulladás is ráhúzódik az izületekre. Ha úgy érzed, hogy nem izomláz, akkor a baktérium megtámadja az amúgy is érzékeny részt.
2011. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!