Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongásos zavart állapított...

Szorongásos zavart állapított meg az orvos, volt már valakinek ilyen betegsége? Ebből kilehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Kaptam rá gyógyszert, aurorixot és xanaxot. Eddig semmi különöset nem tapasztaltam tőle, de legalább nem volt egy pánik rohamom sem.
2011. dec. 8. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A szorongásos zavar olyan fogalom, amit voltaképp bármire rá lehet húzni, és nem hiszem, hogy van ember, akinek ne lennének ilyen tünetei. Nem írtad, mennyire súlyosak a te panaszaid, de szerintem bőven lehet, hogy teljesen fölöslegesen szedsz két elég komoly gyógyszert... Én nem feltétlen kezdeném a kezelést ezekkel, hanem pszichológushoz mennék, hogy segítsen megbirkózni a problémákkal (és ne csak elfedje őket szintetikus szerekkel).
2011. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó ötlet ilyen szerekhez nyúlni, inkább tanulmányozd a következő oldalt: [link]

Életmód váltással, megfelelő táplálkozással úrrá lehet lenni fölötte. Ha ezek mégis kevésnek bizonyulnak, akkor is inkább természetes szerekkel próbálkozz. Minderről olvashatsz, és sorstársakkal tapasztalatot cserélhetsz az ajánlott oldalon.

2011. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Napi szinten voltak pánik rohamaim. Nagyon rosszul voltam, alig éltem. Azt hittem megörülök. Ráadásul a szülés utáni depresszióból kilábaltam,(Orvosi segítség nélkül) de most minden össze jött, és az idegeim feladták a harcot. Úgy éreztem nem bírom tovább. szedtem magne b6 ot de semmit sem segített. Ezért mentem orvoshoz.
2011. dec. 8. 15:14
 4/8 anonim válasza:
Gyógyszerekkel nagyon vigyázni kell, én is voltam hasonló helyzetben, és nagyon keményen gyógyszerfüggővé váltam. Nagyon nehéz volt leállnom velük. Sajnos bár 4 és fél éve szinte tünetmentes voltam (néha voltak közben kisebb pánikrohamaim), most lehet visszaesőben vagyok. Nekem is van babám, most a családsegítőhöz fordultam, mert nem akarok megint gyógyszert szedni. Náluk van pszichológus.
2011. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a pszichológus segít megbirkózni a gondokkal.

Akkor neked, kérdező, tényleg elég komolyak a tüneteid, de érdemes szétnézni alternatív gyógymódok terén is. Egy barátnőm a kineziológiával jött ki hasonló pánikbetegségből.

Vigyázz magadra, és kívánom, hogy megtaláld a legjobb gyógyulási módszert!

2011. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon kemény szorongással küzdök, és nem tudom elfogadni, hogy gyógyszerre bízzanak, én a következő honlapot javaslom: [link]
2011. dec. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is szorongással küzdök már 3 éve :S Igazából nem tudom, hogy ki lehet-e ebből gyógyulni valaha is. Nekem végülis amiatt gondolják, hogy szorongás, mert testileg nincs bajom, és van hogy 4-5 napig is elvagyok. Általában este jön elő. És csak ha rágondolok. (az a baj hogy folyton arra gondolom mikor jön elő) Ilyenkor gombóc van a torkomban, légszomj stb...nagyon kellemetlen, bár úgy érzem hogy az utóbi időbe súlyosabb is lett, mert van hogy nap közbe is gyötör akár 2 hétig is. Csak sedatif pc-t kaptam rá, persze semmit se használt. Azt mondták, hogy egyértelműen lelki eredetű a gond, de nem tudjuk mi okozhatja. Normális családba élek, apámmal szoktam veszekedni mert nagyon nem értjük meg egymást talán ez.....de nem biztos. Valakinek itt van valami ötlete mit tehetnék, hogy véglegesen megszűnjenek a tüneteiem?
2011. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 b_smart ***** válasza:

Mondom a javaslataimat: először is Aurorix Moklobenid hatóanyagú szerotonin visszavétel gátló antidepresszáns. Azt csak akkor szedném, ha előtte komolyan konzultáltam pszichiáterrel. Xanax pedig esetenként is szedhető, pl ha tudod előre, h cikis állapotba kerülsz, beveszed és kb 20 perc múlva hat. Érdemes tudni milyen dózist kaptál. Létezik 0,25mg-től 2g-ig. Helyette én a Rivotrilt ajánlom. Korszerűbb hatóanyagú. De ezek csak tüneti kezelések.

Legfőképpen kezdj egy kis Önimserettel. Tegyél fel kérdéseket! Mi nem stimmel, mitől félsz? STB. Ja és sok mozgás. Kocogás, torna.

2012. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!