Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napok óta fáj a fejem, gyógysz...

Napok óta fáj a fejem, gyógyszertől nem múlik. Ma megmértük a vérnyomásom, megijedtem! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nekem mindig tökéletes volt a vérnyomásom, 125 fölé sosem ment. Napok óta fáj a fejem, ma megmértük a vérnyomásom, és 140, majd pár órára rá 145. Emiatt fájna a fejem, hogy a szervezetemnek ez sok, ez az érték? Nagyon félek, már a szívinfarktus tüneteit produkálom lassan. Kedden jutok el orcvoshoz, akkor többet fogok tudni remélem, de most nagyon félek, szinte remegek egész nap, mióta megtudtam hogy mennyi az annyi.
2011. dec. 9. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a140-145-ös érték emelkedett vérnyomást jelent.Nem olyan vészesen magas, ne ijedezz emiatt, mert még jobban felmehet a stressztől!Ettől még nem lesz baja a szívednek.Ha tartósan magas a vérnyomásod, mondjuk, évekig, akkor károsítja a szívet.

A fejed viszont valóban fájhat a vérnyomás miatt.Kedden elmész az orvoshoz és minden rendben lesz.

2011. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát igen,ez kicsit magas fájhat tőle a fejed.

szedjél magne b6ot,az csökkenti a stresszt és lejjebb megy a vérnyomásod.

lehet,csak a stressztől van.nekem is ugyan ez a bajom,volt rám rakva egész napos vérnyomásmérő meg tesznek rám megint,voltam szívuh-on és nincs bajom szervileg hálistennek,csak a stressztől megy fel.

2011. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A normális vérnyomás 120/80 és 140/90 között van. Tehát a 140 még éppen normális, a 145 enyhén magas. Nem hiszem, hogy ettől fáj a fejed, ahhoz azért ennél magasabb vérnyomás kéne.
2011. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne ijedezz, lehet a fájdalomtól emelkedett meg picit, meg a stressztől! Nyugi!
2011. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
annyira félek, teljesen kivagyok. a fejfájásom is aggaszt, mostmár fáj a bal oldalam a hátamnál, és a karom is mintha zsibbadna... lehet már kicsit túl variálom... de a fejem tényleg fáj, és amióta az eszemet tudom, jó volt a vérnyomásom, most meg... félek nagyon, hogy egyszer csak rosszul leszek
2011. dec. 9. 19:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha így folytatod, a lábad is fájni fog, föntről lefelé. A másik lentről fölfelé. Aztán a léped se húzza sokáig.

Egyébként ez a tünetegyüttes a tökéletesség átka.

Inkáb csináld meg a leckédet, vagy nézzél TV-t. Különben ma melegfront van. Egyik emberre hat, a másikra még inkább.

2011. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
30 éves nő vagyok. szeptemberben voltam egy általános vizsgálaton, vér, vizelet, EKG, vérnyomás. minden reneben volt. azt mondták, szó szerintm, hogy ez egy tökéletes EKG, és a vérnyomásom is 123volt, ahogy mindig is szokott. 3 hónap alatt kialakult volna a betegség?
2011. dec. 9. 20:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem stresszelsz, szorongsz mostanában túl sokat? Annak is lehetnek ilyen testi jelei. Ha szervi problémák nincsenek, akkor valahol itt kéne keresgélni. Velem is fordult már ilyen elő, hetekig hihetetlenül szarul voltam, szinte minden nap újabb tüntet, mégis minden orvosi vizsgálatom teljesen negatív volt. Kombinálni sem nagyon kéne (tudom, könnyű mondani), mert ha valaki hajlamos hipochondriára akkor a test előbb-utóbb képes a tüneteket produkálni.
2011. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van egy kis pánikrohamod, ami felnyomta a vérnyomásod. Ne idegeskedj, próbáld meg ellazítani az izmaidat. Figyelj a légzésedre: számolj háromig, ezalatt szívd be a levegőt, majd ötig a kifújásnál. Vegyél a patikában, vagy gyógynövényben, v. DM-ben szívnyugtató teát. Ezt napi három alkalommal fogyaszd. Keresd fel a háziorvosod.
2011. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma sikerült eljutnom orvoshoz. Ott 160-at mértek, totális kiakadás lett úrrá rajtam... EKG-ét csináltak, ( baloldali hátfájás miatt) , de az jó lett. Vérnyomáscsökkentőt kaptam, és renszeresen mérnem kell, jövő héten megyek vissza kontrollra, hogy hogyan befolyásolja a gyógyszer a vérnyomást. Remélem hogy jó irányba!
2011. dec. 12. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!