Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Jó a vérnyomásom? (lent)

Jó a vérnyomásom? (lent)

Figyelt kérdés

Most mértem éppen, 155/105 volt. (Pulzusszámot elfelejtettem)

Általában 150 körüli ez az érték, 25 éves vagyok.

Érdekelne, hogy ez most jó vagy rossz?


2011. nov. 30. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy ez rossz. 125-120 körüli a jó felnőtteknél is szerintem.

Én 14 éves vagyok és nekem 130-140 között van hétköznapokon, hétvégéken kevesebb.

De én úgy gondolom hogy ez egy 25évesnek is sok talán nagyon is a 155/105, ha úgy méred hogy előtte nem futottál ilyesmi, de az is lehet hogy magas a cukrod vagy valami.

Én azt javaslom menj el vérvételre.

2011. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nem futottam előtte :) Közrejátszhat az is, hogy majdnem éhgyomorra mértem, és ittam délután egy pohár fehérbort is?
2011. nov. 30. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi nem nagyon befolyásolja. De ez elég magas. Jobb lenne 140/80 alatt. Méregesd rendszeresen és ha még hetek múlva is ilyen magas, akkor menj el az orvoshoz, mert jobb időben elkezdeni a kezelést.
2011. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mérni fogom naponta!
2011. nov. 30. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég magas. ha mindig ilyen, akkor menj vele orvoshoz.
2011. nov. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 155 is magas, de az lehet akármilyen túlmozgástól, idegességtől, a bortól. A /105 magas. Pár napig ne igyál, ha meg tudod állni, aztán mérjél. Ha magas így is, akkor doki. Nem nagy dolog, be lehet szabályozni.
2011. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OMG.


Az alkohol éppenhogy tágítja az ereket. Ergo: csökken a vérnyomás... Figyeljetek órán mielőtt ökörségeket írtok. Egyébként 139/90-ig van a normál vérnyomás, efeletti értékek magas vérnyomásnak számítanak, ha huzamos ideig fennállnak.

2011. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!