Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Laboreredményben túl magas...

Laboreredményben túl magas értékek, mit lehet ellenük tenni és mit okozhatnak?

Figyelt kérdés

Az albuminszintem túl magas. Ez ugye egy szállítófehérje. Mit szállít, hormonokat vagy mást? Mitől magas, és mi viszi lejjebb? (Házipatikán nem volt infó róla.)


Továbbá a kálciumszintem is túl magas, még egy csillagos csak, nem kettő, de... Azért engem már megijeszt, jelentősen eltér.A referencia tartomány több mint egy negyede, amennyivel nekem magasabb.

Ha mostantól kevesebb tejet iszom, akkor helyrerázódhat? Vagy nem számít a tej, mert ugye az már úgyse tej, hanem fehér folyadék :D ?

A Ca-ról a házipatikán láttam cikket (laborértelmezéses részen), de nem sokat segített, nem sok infót adott.


A doki szerint ez jó lelet, és a Ca-dolog annyit jelent, hogy nem lesz fiatalon csontritkulásom.

De 3 csillagom volt (ezen kívül is volt egy, de azt sejtem mi és miért), nem hinném, hogy 19 évesen ez normális lenne...

Ráadásul további vagy 10 értékem volt vmelyik határ mellett.


Kérlek, ne mondjátok, hogy ne foglalkozzak vele, és miért néztem meg, mert úgy gondolom, jobb ezzel most foglalkozni, mint megvárni, hogy gond legyen.


2011. dec. 10. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Márpedig amennyi paramétert manapság egy rutin laborvizsgálatnál néznek, kizárt, hogy ne legyen néhány csillagos. Már csak statisztikailag is.


Persze figyelj oda mindenre, amire általában kell, de komolyan aggódni nincs okod.

2011. dec. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De változtatni min kéne?
2011. dec. 11. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:

A dokik nem egy értéket néznek, hanem tendenciát. Ez az egyik dolog. A másik pedig az, hogy egy mérés nem mérés. Vagyis ha a doki talált volna valami kivetni valót, már mondta volna, mire vigyázz, és hogy kb. 3 hónap múlva ismétlés.

Különben pl. holnapra már egész más értékeket mutatna a véred.

2011. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!