Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tüntethetem, előzhetem...

Hogyan tüntethetem, előzhetem meg a bolhákat? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy sógornőmnek van két kutyája, amik a teraszon laknak, és anyósom alájuk rakott két hatalmas bundakabátot,hogy nehogy "ízületesek legyenek"... Nos, abban meg megtelepedtek a bolhák. Sógornőm b...szik a kutyákra, nem foglalkozik velük, vettünk hát bolhairtókat, de semmit nem érnek. Eltűnnek hetekre, de visszatérnek. Anyósom meg ha kilököm a kutyák alól a méteres bundaréteget, keres másikat... nem zavarna, csak ahogy átmegyünk a teraszon,rendszerint beutaznak a bolhák a nadrágon és össze-vissza zabálnak minden egyes alkalommal. Már úgy néz ki az egész testem,mint egy céltábla,sebesre vakart csípések mindenütt. Párom mondta, vegyünk port, és szórjuk be a kazánházat is,mert a szomszéd macskái bejárnak (25 macskája van a nőnek),és ott melegednek. Nem egyszer van, hogy onnan is bekerül a bolha a lakásba. Beszórnám, csak az a baj, hogy van egy két éves gyermekünk, és félek, hogy baja lenne belőle. Tudnátok valamit ajánlani, ami nem okoz kárt a gyerekben? Ami esetleg nem mérgező, és mégis használ? Krém,kenőcs,por,akármi. Ja, igen, még valami. Azt olvastam valahol,hogy ha a kutyával napi egy gerezd fokhagymát megetetünk, akkor a bolház elmennek, mert nem bírják a fokhagymás vér ízét. Szerintetek ha az ember is megteszi ezt naponta, leállnak a csipkedéssel? vagy hogy megy ez? Mit tudnátok ajánlani? Köszönöm!
2011. dec. 15. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez borzalom!!! azt kellene, az egész írtás alatt a gyerek máshol lakjon, mert nagyon veszélyes.

Bundát kidobni, polifoam lapokat tenni oda - kítűnően szigetel, és nem lesz tenyészet. Az elmacskásodott gusztustalan szomszéd macskáit kizárni, hogy átjöjjenek, erre talán valaki mond szert, de tényleg olyan nincs, ami emberre nem árt, a gyereket el kell innen vinni!

Szörnyű!

2011. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Piretrin Por nem ártalmas melegvérűekre. Azzal beszórhatod a falak mentén a kazánházat is. Vegyél Neostomosan ampullát. Alaposan fújd be a fekhelyet. A Piretrin porral is jól megszórhatod a bundakabátokat. Nem baj, ha a kutya szőrére tapad. Semmi bajuk nem lesz.Természetesen ismételni kell állandóan a szórást. A gyerekkel meg kellene értetni, ahhoz a szép fehér porhoz nem nyúlunk. Mert mégis csak egy írtó szer.
2011. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fokhagyma etetése is valamit segít. Van olyan szájon át szedhető bolha elleni német szer pl , amit használnak is. Fokhagyma van benne.
2011. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az egyik oldalon ezt találtam. Szerintetek hatásos lehet? Vagy van már aki próbálta? Bolhaűző permetet ½ teáskanál eukaliptusz illóolajból, ½ teáskanál citromfű illóolajból és 1 teáskanál levendula illóolajból, valamint 250 ml desztillált varázsdióból készíthetünk Naponta egyszer kedvenceinkre szórva távol tarthatjuk a bolhákat.

Meg találtam ultrahangos riasztókat is. Mert az a baj, hogy a gyerekkel per pillanat sehova nem tudok menni,majd csak jövőhéten két hétre, viszont addig se akarom, hogy halálra marjanak. Szerencsére Őt nem szeretik a bolhák, de engem iszonyat...

2011. dec. 15. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána, hogy oldja meg ezt a róka.
2011. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 15:57

Sehogy. Bolhás. Max ha már tele a vacok bolhával, elköltözik.

2011. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyógynövényes dolgok mindig gyengébbek hatásban. A Neostomosan, a Piretrin nem árt. A szőnyeget nem kell beszórnod, ahol a gyerek mászkál. Csak a kutyák helyét, a falak mentén. Kutyákon meg jó akár az Expot is. Olcsóbb, mint a Frontline.
2011. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!