Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valami bajom a szaunázás...

Lehet valami bajom a szaunázástól?

Figyelt kérdés

Imádok szaunázni. Nem tudom, miért, de sokkal jobban bírom, mint az átlag. Itthon van egy kis infrakabinunk, fél óra a max. amit be lehet rajta állítani, és én általában nem is szoktam ennél kevesebbet, sőt, van olyan, hogy még egy menetet megyek 6-10 percre (általában valami baráttal, ismerőssel, 10-15 perc után kiugranak:D). Nemcsak az infraszaunát szeretem, a finn szauna is nagyon jó, de azt csak olyan helyen tudok, ami uszoda vagy wellness-központ. Van egy kis úszótavunk, ebbe általában egészen 18-16°C-ig bele szoktam menni megmártózni szauna után (természetesen csak fokozatosan), amikor meg ennél már hidegebb, akkor jéghideg vízzel lezuhanyzom. Finn szauna után még jobban esik a hideg víz.

Egyszer volt bajom belőle, amikor lázas voltam és úgy szaunáztam. Rövid időre elment a látásom és hallásom, majdnem elájultam utána. Azóta óvatosabb vagyok és azóta sem volt semmi hasonló, max. egy picit zúg a fejem, ha sokáig benn vagyok.



Lehet ebből valami bajom?



2011. dec. 17. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha edzel sokat mellette, sok-sok futóedzsés, úszás, akkor nem hiszem, hogy nagyon megterhelő lenne.

De ha ez nincs meg mellette, sztem nem egészséges.

2011. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*futóedzés
2011. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bembinó válasza:

Lázasan nem szabad bemenni a finn szaunába egyébként mivel méregtelenít nem lesz tőle bajod de ha egy nap 3X szaunázol az az ideális utána már csak ártasz magadnak , illetve pl egy héten sokszor sem egészséges. Szóval mint ahogy a mondás is tartja jóból is megárt a sok. Oh és majdnem lefelejtettem 15-20 perc max. Ha részt veszel szeánszon akkor utána se szaunázz már ( max 2 db szeánsz), meg másnap se.


ui.: nekem ez a munkám :)

2011. dec. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!