Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy pajzsmirigy...

Lehet, hogy pajzsmirigy túltengés?

Figyelt kérdés
Olyan mintha ádámcsutkám lenne, pedig nő vagyok.. Ha odateszem mellé az ujjam és kissé megnyomom érzem, hogy lüktet. Vegyem komolyan, vagy ez normális?
2011. dec. 17. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy, az ádámcsutka alatt található. Azt nem tudom, hogy hogy néz ki ha megduzzad, de túlműködött az enyém is,és a megnagyobbodást csak ultrahanggal látták.

Tünetek: szívdobodág, légszomj bármilyen kevés mozgást követően, hajhullás, tenyér izzadás.

Ha ilyenek nálad nincsenek, akkor más gond lesz, mindenképpen mutasd meg dokinak.

2011. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szívem dobog :):) nem vettem észre, hogy gyorsabban verne-e. viszont hamar elfáradok, gyorsabban veszem a levegőt, ha futni kell, vagy egy kicsit jobban sietni, ez lehet azért is, mert dohányzom... a hajam is hullik, tenyerem is izzad....
2011. dec. 17. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű kideríteni, nézess TSH-t. (Pajzsmirigy serkentő hormon.) A háziorvos biztosan segít!
2011. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!