Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy betegségem van...

Humpok Mária kérdése:

Pajzsmirigy betegségem van mégsem pánikbetegség?

Figyelt kérdés
Sziasztok úgy hallottam,hogy a pajzsmirigy betegség tünetei hasonlóak mint a pánikbetegségé. Van egy internetes oldal ahol csak orvosok válaszolnak a betegeknek a címe az,hogy webbeteg.hu. Ott is leírtam a problémámat és azt mondta egy szakértő,hogy szükségem lenne még egy pajzsmirigy hormon vizsgálatra is. De én leírtam ott is,hogy voltam már teljes labor vizsgálaton lehet,hogy a pajzsmirigyet nem is mutatta ki? Vagy egy olyan vizsgálathoz mi szükséges? Mert én is érzem,hogy ez a betegség nem pusztán pánik mert amióta ez rám jött egy napra sem múlik el. Szerintem egy pánikbetegség nem minden nap jelentkezik. Nekem viszont mindennap rosszulléteim vannak aludni sem tudok sőt étvágyam sincs.
2011. nov. 10. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Ha a kezeletlen pánikbetegség valóban bedurvul, van úgy, hogy naponta több pánikroham is "átmegy" az emberen. Három-négy is, nagyroham. Nekem volt, utána kerültem kórházba.
2011. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 LadyLee ***** válasza:

Pajzsmirigyhormont nem néz a teljes labor. Sőt, ha kéred a háziorvost, hogy nézzétek mag a pajzsmirigyed, valószínűleg akkor sem kifejezetten pajzsmirigyhormonra fognak tesztelni, hanem TSH-ra. Ezt valójában az agyalapi mirigy termeli, de a szintjéről szoktak következtetni a pajzsmirigyhormon szintjére.


Nem árthat, ha nézetsz egy pajzsmirigyet (illetve hát TSH-t), de szerintem ha pánikbetegségre jellemző tüneteid vannak, nem valószínű, hogy pajzsmirigy áll a háttérben. Bár igaz, hogy a pajzsmirigy túlműködés okozhat szívdobogást, alvási nehézségeket, stb. Ártani nem árthat megnézetni.

2011. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez generalizált szorongás. Nekem is ez volt. Minél elöbb még ma keress fel pszihiátert. Ezt homeopátiával nem lehet leküzdeni. A pánik egy óra alatt lezajlik, ez nem az. Én 8 kg-ot fogytam és ment a hasam is. Aludni sem tudtam, és egy csomó belgyógyászati problémát /szív, vérnyomás, pulzus, gasztro, cukor emelkedés/ okozott. A jó hírem viszont az, hogy pár hónapig szedtem gyógyszereket és meg lehet belőle gyógyulni teljesen.
2011. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Erdemes megvizsgaltatni a pajzsmirigyet,de nem minden pajzsm. betegnek vannak panikrohamai,söt,aki panikbeteg,altalaban masutt keresi a problemamegoldast(en is igy voltam),nem akartam elhinni,hogy a pszihevel van gond,allandoan,kutattam,kerestem,vegül minden rendbe volt.
2011. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ezeket a rosszulléteket nem lehet már elviselni komolyan mondom nincs egy olyan napom,hogy ne legyek beteg. Nem tudom,hogy mit csináljak kihez forduljak mert így nem tudok élni tovább. A gyógyszert sem merem beszedni amit a pszichiáter javasolt mert félek,hogy én is elkövetek valamilyen öngyilkosságot. Meg amik nálam vannak rosszullétek az már szerintem nem csak pánikbetegség. Nem mindig vannak rohamaim csak rosszul érzem magam álmatlanok az éjszakáim nagyon sokat fogytam szóval komolyan mondom kétségbe vagyok esve. Nincs egy olyan nap,hogy azt mondjam jól vagyok. Teljesen elhanyagolom magam és mindig félek,hogy mikor leszek rosszul. Nem akarok gyógyszereket szedni és azt mondták,hogy más lehetőség is létezik például pszichoterápiás módszer. Olyan dolgokkal ki foglalkozik? Gondolom térítéses szolgáltatás.
2011. nov. 10. 12:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,telyesen megertelek,en is igy voltam a panikbetegsegem elejen.En csak nyugtatokat szedtem,nekem az sokat segitett.Antid. is kaptam,sajnos attol rosszabodott a panik betegsegem.Vegül is az nem gyogyit.Jartam pszihoterapiara,2 pszihologusnal,ami nem segitett,mindent kiprobaltam,majd 3 ev utan nekem a hipnozis segitett.3x voltam,mar a masodiknal jobban ereztem magam,a 3. utan,a nyugtatot minimumra vettem le(addig 3x1/2,majd 1x 1/4),2 heten belül azt a 1/4 is elhagytam.A hipnozist nem reklammkepp irtam,vannak mas terapiak is,pl.ha birsz futni,sportolni,hogy kifaradj(en nem birtam,az izombetegsegem miatt).En nem Mo. elek,de külföldön,ami nem titok,azt mondjak,a panikbetegek,nagyon spritualisak,es nem elik meg,amit a termeszet adott.Sok ismerösöm,ott talalta meg magat.Engem is erdekel,csak en nem foglalkozok vele,epp csak a reiki kurzust fejeztem be.
2011. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A háziorvos csak TSH-t kérhet a labortól, ami általában elég is, mert ha az jó, akkor többnyire jó a többi eredmény is. De T3 és T4 faktort csak szakorvos(belgyógyász) kérhet a labortól, ezek mutatják meg pontosan, hogy ha rosszul működik, milyen irányban és mértékben működik rosszul. Mik a tüneteid? Az enyém súlyos mértékben túlműködött: álmatlanság, szapora szívverés, kézremegés, nagyfokú felelőtlenség, hirtelen súlyvesztés.
2011. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pardon.. A nagyfokú felelőtlenség az nagyfokú feledékenység akart lenni:)
2011. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen súlyos állapotban vagy, akkor már megfontolandó a gyógyszer szedése. Nekem folyamatos szorongásom volt, és kb 10 kg-ot fogytam két hónap alatt. Kórházba akartak utalni, de attól nagyon félek. Nem akartam pszihiátriára kerülni, mert a nagynéném ott halt meg. Ha nem vette be a gyógyszert, folytogatták, és akkor is le kellett nyelnie. Meg is halt két hét alatt, ezért én ettől nagyon féltem. Talán ez volt a szerencsém, mert inkább bevettem a gyógyszert, amit 4 hónapig szedtem. Teljesen meggyógyultam.
2011. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!