Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem viszi le az Algopyri...

Miért nem viszi le az Algopyrin a lázamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én ezt nem értem, nekem mindig bevált. 38,6 volt a lázam, ezért 10:40-kor bevettem egy algopyrint, ezt követő 1 órában lehúzta 37,6-ra, fél óra múlva ismét 38. 1 órája ismét bevettem 1-et, de még mindig 38 :S

Mit javasoltok, próbáljak egy hűtőfürdőt? Annyira nem vészes egyébként így ülve, szóval annyira nem vagyok rosszul már, reggel hánytam is 2x, de a gyógyszereket nem hánytam ki.


2011. dec. 20. 13:26
1 2
 1/19 bánomisén ***** válasza:

Én 39 fok alatt nem szoktam lázat csökkenteni. Az immunrendszernek van egy olyan sajátossága, hogy 38-38,5 fok körüli hőmérsékleten működik a leghatékonyabban. Ez a láznak a lényege, hogy megteremti az immunrendszer számára a szükséges feltételeket a megfelelő működéshez.

Inkább igyál sok vizet, gyümölcsteát, mert amikor lázas az ember, a szervezetének jóval több folyadékra van szüksége, mint egészségesen.

Jobbulást! :-)

2011. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ezért is nem vagyok pánikban, csak azon parázok, hogy algopyrinnel 38, mi lenne kihánytam volna?

Pont karácsony előtt kellett ezt bekapnom :S

Az ivástól kissé tartok, bár muszáj, de ahogy valami leér a gyomromba máris hányingerem van :S

2011. dec. 20. 13:38
 3/19 bánomisén ***** válasza:
Ne egyszerre guríts le egy pohár vizet, hanem 10 percenként igyál egy-egy kortyot, akkor benned marad.
2011. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Így próbáltam, reggel nem jött be, de most már 4 órája nincs baj.
2011. dec. 20. 13:42
 5/19 bánomisén ***** válasza:
Alakul ez... Karácsonyra kutya bajod sem lesz :-)
2011. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát nagyon remélem.

Most megint megmértem, már 38,1 :S

Tényleg kezdek értetlenkedni, hogy miért nem használ semmit az algopyrin.

2011. dec. 20. 13:47
 7/19 bánomisén ***** válasza:
Megnézted a szavatosságát? Lehet, hogy már lejárt, azért nem hat. Vagy tudja, hogy neked most éppen 38 fokosnak kell lenned ahhoz, hogy kikeveredj pár nap alatt a kórságodból és inkább nem hat :-P
2011. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen, megnéztem, 1 hete váltottam ki :(


Hát bízom benne, hogy ezt a szervezetem találta ki :D

Több gyógyszert nem akarok már bevenni, csak este.

A fejfájásomon sem sokat csillapított, pedig nem vagyok hozzászokva, nagyon ritka az, hogy gyógyszert vegyek be.


Köszönöm a tanácsaidat :)

2011. dec. 20. 13:51
 9/19 bánomisén ***** válasza:

Igazán nincs mit :-)


Egyébként a fejed fájhat attól is, hogy nem tudtál inni. Amint egy kicsit sikerül felpumpálnod magad folyadékkal, valószínűleg elmúlik a fejfájásod is.

2011. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egyébként az Algopyrin nem lázcsillapító, csak enyhe lázcsillapító hatása van. A Kalmopyrin hatásosabb.
2011. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!