Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Energiaital miatt? Szóval...

Energiaital miatt? Szóval volt egy időszak 8. dik második félévtől 9. dik elejéig amikor rendszeresen ittam energiaitalt (heti 3x-4xszer de volt amikor egynap 2 liter Maxot megittam de ezcsak egyszer volt)

Figyelt kérdés

Aztán,9. dik második félévben egy órán rosszul lettem.

Heves szívdobogást éreztem mentők jöttek értem.pulzusom 120/perc volt.a kórházban egy felnőtt kardialógus szívritmuszavart állapított meg.Azt mondta hogy egy darabig nemfog előjönni lehet hogycsak 25-30 év múlva de énmég aznap szarul éreztem magam,és utánna a következő pár hónapban voltak ilyen gyors szívveréses rohamaim de ezek max 3 percesek talán csk 1 percesek voltak valamelyik pár másodperc.Aztán anyukám elvitt egy gyerek kardialógushoz ahol kivizsgáltak szervi gondot nemtaláltak ezért adtak egy ilyen ekg felvételt csináló órát ahol megtudják állapítani a szívritmuszavart ha van valami problémém.utánna elmentünk belgyógyászatra ahol szintén semmi.miután 2 hónap után visszavittük az órát a felvételeken nemtaláltak semmit és ekkor mondták hogy pánikbetegségem lehet.Ekkor eljártam pszichológushoz felírt sedatif pc-t.egy idő után jobb is lett.néha este olyat éretem hogy ültem gépnél és csakúgy erőset dobbant a szívem.azátn pár napja lementem futni mert sportolok és edzőm mondta hogy menjünk le és érzetem hogy valami nincs rendben bár elötte rendessen bekajáltam amit tudom nemkellet volna.olyat éreztem hogy egyszer lassan ver a szívem egyszer gyorsan.Utánna amikor hazamentem egy ilyen szorongás érzés fogott el és egy pár perccel késöbb dobbant egy nagyot a szívem és elkezdett gyorsan verni.vérnyomásom 151/77 pulzus 110 volt. mi lehetett ez?Nagyon megvagyok ilyedve sport sztempontjából is hogy foci közbe rosszul leszek:S 16/fiú


2011. dec. 25. 20:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Írjatok lécci!
2011. dec. 25. 20:33
 2/6 anonim ***** válasza:
biztos köze van hozzá. az energia ital tele van méreggel tartósítószerrel impotenciát okoz... és sorolhatnám.. főleg ilyen fiatalon.... azonnal hagyd abba semmire nem jó és semmi ehhez hasonló. mind mind vegyszer ezeket meg itattjátok veletek...
2011. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi főleg Bombát, Burnt, Hellet és Coca Colát iszunk.

Nem tudom te melyiket szereted. Nekem is, barátomnak is, meg egyik haverjának is, sőt egy ismerős csajnak is volt már hogy ha nappal toltunk kicsit többet, akkor estére fekvő helyzetben úgy dobogott a szívünk, mintha futnánk és néha kihagyott, meg ilyenek. Elég para érzés, de nekem többször is volt már és tudom kezelni, csak kicsit félek, hogy meg fogok halni, de azért lenyugtatom magam ilyenkor. Én nem pánikolok be mégjobban, mert tudom hogy annak semmi értelme, az csak rontana a helyzeten. Ilyenkor le kell nyugtatni magát az embernek és elmúlik. Sajnos nappal nem érzi az ember, csak azért isszuk, hogy ne legyünk olyan fáradtak, de aztán estére beüt és majdmegdöglünk.


Szóval megnyugtatlak, hogy az energiaitaltól van.


Le kéne állni róla.


Én néha leállok, de azért vannak olyan időszakok, amikor kénytelen vagyok meginni 1-2 bombát, mert hülyén jön ki ha elalszom nappal amikor nem kéne. Főleg, ha előző nap éjjel neteztem hajnal 5-ig, aztán másnap reggel 8-9-re be kell mennem a melóba és este 6-ig ott kel lenni. Akkor iszom.



De egyébként én is voltam kardiológián, bringáztam nekik szobabiciklin, rám kötöttek sok műszert, és az jött ki eredménynek, hogy jól terhelhető vagyok. Kérdezték is, hogy szoktam e biciklizni, mert már tök nehéz volt tekerni, de simán jól elvoltam, azt gondoltam versenyzek és jók lettek az ereményeim. Szóval nálam sincsen semmi problem. De amikor átvilágítottak, azt mondták, hogy egy kicsit megnyúlt a szívbillentyűm, valószínűleg mert gyorsan nőttem meg, és ez a magasabb embereknél előfordul. Vagy valami ilyesmit mondtak, de azt is mondták, hogy ez egyelőre nem okoz semmilyen problémát.

2011. dec. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! hát már több mint egy éve nemittam semmilyen koffeintartalmú italt,de megint előjött.amúgy abba a féléves időszakba leginkább MAX nevű ilyen 1 literes energiaitalt ittam,de már megbántam
2011. dec. 26. 10:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, ha nem iszol, mostanában akkor talán csak túlhajtottad magad, nem aludtál eleget, vagy nem ittál elég folyadékot, még attól is lehet gondolom... de hát én nem vagyok orvos.
2011. dec. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
El sem kellett volna menned azért a vacakért! Ha attól a sz@rtól várod az energiát,akkor a sajátodból nem marad... Én fizikai melós vagyok,volt már bajom abból,hogy túlhajtottam magam! Piszkosul sok meló,rendszertelen evés,megittam magamét és tripla agyvérzés lett a vége! Sacc 5-6 hét alatt rendbe jöttem -ne kérdezz,hogy hogyan,a doki szerint strapabíró vagyok-,de így megtudtam hol kell megállni a saját terhelésemmel. (Ami nekem megtörtént,annál millió az egyhez a túlélés lehetősége!!!) Megkérdezheted akármelyik neurológust... Ha csak attól a löttytől leszel mindig stabil,az csak azt fogja jelenteni,hogy nélküle annyi vagy,mint a légyfing! Dobd el és fokozatosan építsd vissza az erőnlétedet! Ne az a rohadt divat legyen az irányadó!!!
2012. jan. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!