Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet az h. ha metal zenét...

Lehet az h. ha metal zenét hallgatok elkezdek mindig szédülni? 18/f

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy valaki transzba esik a zene hatására. Lehet, hogy hasonló történt veled is. Túlságosan beleélted magad
2011. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem volt túl hangos? Esetlen ráztad a fejed is ezerrel a ritmusra? Ahogy ilyenkor szokás:)Mert attól lehet.
2011. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha túl hangosan hallgatsz egy zenét akkor egy idő után megeshet. A metal az én kedvencem is, túl nagy hangerőn én sem bírom túl sokáig, mivel nagyon intenzív műfaj. Fejhallgatón keresztül meg törvényszerű túl nagy hangerőnél. Igaz, én már 50 éves vagyok, konkrétan arra hogy 18 évesen hogy reagáltam rá már nem tudnám megmondani. De az biztos hogy a fiatalkorban túl nagy hangerővel hallgatott zene főként koncerteken, fejhallgatón keresztül később gondot fog okozni a fülben.
2011. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
NEM! Kb 10 percig hallgatom és úgy a mozdulataim is lomhábbak lesznek, és elkezd nehezebb lennia fejem. Aztán szédülök és idő kell míg alábbhagy. Néha nem merem becsuknia szemem mert attól félek h. hányni fogok annyira durván szédelgek. Lehet hogy a zene ritmusa okozza?
2011. dec. 25. 23:17
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a metál öl, rombol, pusztít. Hallgass klasszikus zenét!
2011. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az agyi receptorok érzékenyebbek a kelleténél, előzőleg nem ért valamilyen trauma zajjal kapcsolatosan? Lehet bármi, nem muszáj hogy zene legyen. Persze lehet egyéni érzékenység is, az egyik fiam 10 perc játék után azt éri hogy szédül és hányingere van. Nem igazán van rá megoldás.
2011. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Mert a metál öl, rombol, pusztít. Hallgass klasszikus zenét!" Ezt azért ne! Közel 5000 darabos eredeti metal gyűjteményem van, öltönyös menő üzletemberként élem az életem 5 gyerekkel, kár volna a zenét bármiért is hibáztatni. Inkább a szülői háttér az ami okolható ha a gyerek agresszívvá válik, mert esetleg belemenekül ebbe a világba, pedig nem is szerette az előtt. Az agressziót soha nem a filmek, játékok, zenék váltják ki, hanem az a környezet ahonnan esetleg elmenekült az illető, mert nem bírta tovább. A metalt meg eleve divat volt megkövezni hajdanán, pedig egy 1968 - as Purple lemez a mai napig a keresendők listáján szerepel, meg lehet nézni hol van már egy ilyen idős pop lemez. Persze a komolyzene az más.
2011. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt így konkrétan, hogy mért, de a zene elég sokmindenre képes, főleg ha van füled és ha fogékony vagy rá és bele tudod élni magad.


Lehet tőle tranzba esni. Lehetsz tőle boldog, jókedvű. Lehetsz tőle rosszul ha idegesít, vagy ha félelmet kelt benned. Mert a zene az általában különböző gondolatokat ébreszt az emberekben.


Pl van olyan festő, aki úgy tud festeni, hogy bekapcsol egy zenét és arra jönnek az új gondolatai, az ihletei.


A zenészek pedig azt mondják az a jó zene, amitől feláll a szőr a karodon, vagy futkos a hátadon a hideg, tehát ők is arra apellálnak, hogy ne légy közömbös a zenéjükkel szemben, hanem egy valamilyen érzést keltsen benned, csak nem mindig sikerül nekik ezt elérni.

2011. dec. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Metálból is van sokféle, és simán válthat ki destruktív, romboló érzéseket, főleg az ilyen agyatlan, hörgős metál. Na most aki érzékeny rá, az nem lehet, hogy rosszul is lesz tőle? Klasszikus zenével jobban lehet tanulni, terhesség alatt hallgatva bizonyítottan növeli a születendő gyerek intelligenciáját, a klasszikus zenének (főleg a barokknak) gyógyító hatása van.
2011. dec. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát terhesen még nem tapasztaltam meg hogy mennyire káros ha metal zenét hallgatok, mivel nem vagyok nő, de ha szeretsz egy bizonyos műfajt az nem fog rád hatni idegesítően, legyen az brutális death metal (amiben szintén találni jókat) vagy a Bon Jovi féle pop rock. Engem kifejezetten a nekem nem tetsző zenék idegesítenek fel, teljesen függetlenül attól hogy melyik vonalhoz tartoznak. A gyerekeim is ezt a zenét kezdik szeretni igazán, végül is ezt hallják szinte mindig, a barokk számukra nem "rokk". Persze az a jó a zenében, hogy nagyon sok van, és kulturált módon hallgatva mind élvezhető annak aki szereti műfajtól függetlenül.
2011. dec. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!