Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki autoimmun beteg, vagy...

Aki autoimmun beteg, vagy családjában volt ilyen, vagy szakmabeli, segítene?

Figyelt kérdés

Mennyire gyakoriak ezek a kórképek? Úgy az összes autoimmun betegség összesen?

Mitől alakulhat ki? Nektek mit mondott erről az orvos?


2011. dec. 28. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokfajta autoimmun betegség van, a leggyakoribb a pajzsmirigy autoimmun eredetű alulműködése, ez kvázi népbetegség, ezért is került 150Ftba 3 havi gyógyszer.

Nőknél gyakoribb, és amúgy az orvosoknak is halvány lila gőzük sincs mitől alakul ki. De ez is mint sok betegség elég valószínű, hogy pszichoszomatikus nagy részben de pl nálunk női ágon mindenkinek van valamilyen autoimmun betegsége, csak mindegyikünknek más..

2011. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az összes autoimmun probléma gyakoriságát azért nehéz megmondani, mert bizonyos korábban is ismert betegségről csak most derül ki, hogy autoimmun (vagy legalábbis nem megfelelő immunológiai reakció) áll a héttérben. Közelítő becslés alapján - legjobb tudomásom szerint - a népesség kb. 5-10%-s érintett valamilyen formában. Az autoimmun folyamat közvetlen elindítója általában valamilyen banális fertőzés, ami bizonyos "rossz csillagzat" együttállása esetén kisíklatja az immunrendszer működését. A "rossz csilagzatban" benne foglaltatnak genetikai, környezeti és - valóban - pszichés tényezők is.
2011. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én autoimmun sle beteg vagyok- ez az ezerarcú betegség. Nyilván mindig is beteg lehettem, csak nem voltak tünetek. Arra emlékszem csúnyán megfáztam, torokgyulladás, szédülés stb. és ezt követően jelentkeztek a tüneteim. Szteroidot kell szednem, de most kijelenthetem hogy már hónapok óta nincs rá szükségem, de mindkét terhességem alatt szednem kellett. Ez a betegség miatt lett sajnos a kisebbik lányom pacemakeres.
2012. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!