Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyelvdagadással kapcsolatba...

Nyelvdagadással kapcsolatba van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:

A férjemnek kb.fél éve kezdődött,az ajka sokszor megduzzad,de már kétszer életveszélyesen a nyelve,úgy hogy majdnem megfulladt!Nagyon ilyesztő!

Persze ezt már rengeteg kivizsgálás kíséri,de még nem jöttek rá hogy mitől!

A vérkép alapján allergia,de eddíg amire megnézték minden negatív.

Akinek van hasonló tapasztalata kérem írjon!

2011. dec. 29. 15:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen tapasztalat nincs, de nem ártana oda figyelni, hogy mire allergiás, mielőtt még megfulladna. Gondolom tartasz otthon kalciumot, hogy meg ne fulladjon. Ilyen dúrva allergiával még nem találkoztam, ezt kezelni kellene. Ha nem használ amit kap az orvostól, meglehetne próbálni a homeopátiát. Nekem vannak ismerőseim, akik meleg vagy hideg allergiától megszabadultak. Ha érdekel írj privit
2011. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szintén nem tapasztalat, de régen olvastam egy hasonló tünetekkel járó esetről, ott pedig a ludas emlékeim szerint a mogyoró volt. Nem lehet hogy a férjed a rosszullétei előtt (akár 48 órával is korábban) valami mogyorófélét evett?

Esetleg még duzzanatos allergiát a méhcsípés is tud okozni, de itt a nyelvdagadás miatt ételallergiára tippelnék. Vezessetek ételnaplót. Egy kis füzetbe jegyezzetek fel néhány héten át mindent, amit a férjed evett vagy ivott és írjátok bele azt is, ha előjött az allergiája. Talán sikerül ebből meglátni valamilyen összefüggést az egyes ételek és a duzzanat megjelenése között. Arra is figyeljetek hogy az allergia megjelenése és allergén anyag bevitele közt hosszú órák is eltelhetnek (valószínűleg ezért sincs még meg a bűnös).

A másik amin én elgondolkodnék, hogy miért pont fél éve kezdődtek a tünetek? Előtte semmilyen allergiája nem volt?

20/L

2011. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtok!

Igen természetesen van itthon Calcium,Rectodelt kúp,kapott cetirizint,de az ügyeletes orvos elmondása szerint ezek sokára használnak,ilyenkor minden perc számít.Vénásan kap injekciót ami pillanatok alatt hat.

Már a mogyorót is megnézték,rengeteg élelmiszert,FÉmeket,gabona féléket,polleneket,és minden negatív.Azt mondták saját magunknak kell rájönni hogy mitől,persze írjuk mindíg hogy mit evettt,de múltkor éjjel 3-kor dagadt fel(arra ébredt,akkor most az előtte napiból hogyan tudom meg?Főleg ha valami rejtett dolog akár fűszer,vagy adalékanyag meg ilyesmi!Azt mondták ha valamire gyanakszik akkor arra nézik meg.Úgyhogy azért írtam a kérdést mert már tanácstalanok vagyunk!

2012. jan. 1. 15:38
 5/7 anonim válasza:
Ananászra nem allergiás? Én arra vagyok az.:S
2012. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A fiamnak (14 éves),a felső ajka dagad be valami extrém módon. 8 év alatt nem sikerült kideríteni hogy mire allergiás. 3 éve társult hozzá egy légúti allergia,kora tavasztól késő őszig szenvedünk.Persze itt sincs meg,hogy mi okozza. Már a sokadik gyógyszert teszteljük,de kevés eredménnyel.Megkérdezhetem hol jártatok eddig allergiavizsgálatokon?
2012. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem mentek el műszeres allergia vizsgálatra? Dr. Kecskés Gabriella Medic Poliklinika. googliba beírod és mindent megtalálsz róla
2012. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!