Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozza a fájdalmat a...

Mi okozza a fájdalmat a combtövemnél?

Figyelt kérdés

kezdem az elején, akkor jelentkezett először mikor lementem haránt/francia spárgába, már 1 hónapja hogy megtanultam a spárgát mikor lementem megint(természetesen 1-2 naponta ismételgettem nem hirtelen hogy: "ááá, már egy hónapja nem mentem le lemegyek gyorsan"), hogy ne "kössenek" meg az izmaim mikor a bal(ez a lábam van hátul mikor lemegyek spárgába) combtövemnél nyilalló szerű fájdalom jelentkezett, ez kb. 10 napja volt és elmúlt pár napon belül. ma megint megpróbáltam 10 perc melegítés után, le akartam menni spárgába és ismét jelentkezett a fájdalom.

a válaszokat előre is köszönöm!


2012. jan. 3. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Amelyik láb hátul van, ott a csípőhorpaszizom elég jelentősen nyúlik, ez egy érzékeny terület, rövidülésre is hajlamos. A spárgához gratula, sokaknak soha nem sikerül.:)
2012. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem, és akkor ilyenkor mi a szitu? pihentessem, vagy inkább vegyem "kezelésbe" és kezdjek rá dolgozni?

ha pihentetés akkor hány hétig 2,4?

2012. jan. 4. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább ne dolgozz rá... ez nem olyan izom, amit fejleszteni kell, hanem sokat nyújtani ill. bemelegítéskor külön figyelmet szentelni neki (dinamikus nyújtás). Legalábbis az edzőknek ezt tanítják.

Véleményem szerint egyszerűen túlerőltetted, előfordul bármilyen izomnál. Nyújtsd le minden nap (edzések után ha minden nap nyomod), tartsd ki a mozdulatot fél-1 percig, egy idő után hozzászokik az erőteljes nyújtáshoz. Hason fekvés, homlok talajon, egyik láb behajlít fenékhez, lábfej megfog, kitart, kicsit erősebben húz, combfeszítő és csípőhorpasz nyúlik.

2012. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

akkor már ma elkezdek rá időt szentelni

2012. jan. 4. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!