Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikroham: tarthat 3 órán...

Pánikroham: tarthat 3 órán keresztül? Nagyon ijesztő!

Figyelt kérdés

Tegnap megint rámjött a roham. Gyorsan kezdett verni szívem, de tudom, hogy azért, mert már félek a rohamtól. Érdekes, hogy itthon és csak este jön rám a roham. Főleg így télen, hogy hamar sötétedik. Félek, hogy este nem tudom mivel lekötni magam és előjön a pánik. Ilyenkor a legrosszabb tünetem, hogy ezerrel ver a szívem és ettől csak még idegesebb leszek. Semmi nyugtatót vagy antidepresszánst nem szedek, csak egy homeós szert, hébe-hóba. Amitől igazán félek, hogy ha egyszer rámjön a roham, tehetetlennek érzem magam, mászkálok, próbálom elterelni a figyelmem, de mindig érzem, hogy zakatol a szívem és ezért képtelen vagyok megnyugodni. Így a roham általában 2 óráig szokott tartani, és elég intenzív.

Tudnátok egy kis lelket önteni belém, hogy van még remény? :( El vagyok keseredve, és nem mered dokihoz fordulni, mert nem szeretnék belekezdeni egy gyógyszeres ördögi körbe. Köszönöm előre is mindenkinek, aki reményt tud adni!


2012. jan. 4. 11:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Talán a félelem okára kéne elsősorban rájönnöd. Mi válthatta ki? Azon kívül, hogy sötét van, mi az amitől félsz? Egyedül vagy ilyenkor?

Mióta tart ez az állapot? Gyermekkor óta tart? Korod?

2012. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Talán az a legnagyobb félelmem, hogy nem köti le semmi a figyelmem, és ilyenkor előjönnek az izgulás tünetei, hogy megint jön a roham. 21/L, nem vagyok egyedül, de sajnos ez sem segít. 2010 nyarán kezdődött, akkor volt egy rohamom, előtte már éreztem, hogy kedvetlen vagyok, nincs igazán kedvem semmihez. De érdekes, mert ez májusban volt, nem is télen. (De igaz, hogy este.)
2012. jan. 4. 12:11
 3/25 anonim ***** válasza:
Értem! Így egész más megvilágosításban van az eseted. Egy pszichológus segítségével sikerülne ebből kilábalnod.
2012. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

miből jöttél rá, hogy így egész más? a kedvetlenségből talán?

szerinted lehet erős gyógyszerek nélkül jó eredményt elérni?

2012. jan. 4. 12:56
 5/25 anonim ***** válasza:

Egyszer 16 vagy 17 évesen mocskosul berúgtam. Utána a másnaposság abban a formában jelentkezett nálam, hogy 2 napon át gyakorlatilag egész nap pánikban voltam. Szóval létezik kétnapos pánikroham is.


"Gyorsan kezdett verni szívem, de tudom, hogy azért, mert már félek a rohamtól."


"Amitől igazán félek, hogy ha egyszer rámjön a roham, tehetetlennek érzem magam, mászkálok, próbálom elterelni a figyelmem, de mindig érzem, hogy zakatol a szívem és ezért képtelen vagyok megnyugodni."


Ha jön a roham, akkor semmiképpen ne fogd a szíved vagy a pulzusod, ne arra koncentrálj, hogy hogy érzed magad. Esetleg annyiban, hogy emlékeztesd magadat arra, hogy semmi komoly nem történik. A pánikroham ugyanis nem különösebben káros az egészségre, az egész a fejben játszódik le, illúzió az egész. Közben makk egészséges vagy. Erre kellene gondolni, nem arra, hogy mennyi a pulzusod. Van pár tevékenység, amikor minimum ekkora a pulzusod, mégsem hiszed, hogy meg fogsz halni.


És figyelj oda valamire, pl. matekpéldára, idegen nyelvű versre, fizikai képletre, gazdasági hírre vagy bármire, ami némi odafigyelést igényel. Legyen kéznél efféle olvasnivaló. Valami külső dologra figyelj, ne magadat figyeld meg.


Az is egy jó módszer, ha mondjuk valami piszkosul unalmas könyvet rendszeresítesz arra a célra, hogy ezt olvasgasd pánikroham idején. Pl. ha lövésed sincs a műszaki kérdésekhez, akkor pont jó lesz mondjuk egy textilkémiai vagy bányászati szakkönyv. Vagy ha nem vagy történész, akkor olvass valami régi kommunista könyvet, pl. összegyűjtött beszédeket valamilyen pártkongresszusról. Három oldal után el is alszol, többet érnek ezek mindenféle tablettánál.

2012. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzunk valamit!

Pszichológus nem ír fel gyógyszert, nincs rá jogköre és a lélekkel foglalkozik. Azért is mertem javasolni mert lehet hogy a te esetedben elég lenne pár terápiás ülés , hogy egy segítő beszélgetés által rávezessen a probléma megoldásra.

Különben a fiatalok körében egyre gyakoribb a céltalanság érzése. Ez hosszú távon csak egyre jobban gyűlik és végül produkálhat a tiédhez hasonló tüneteket.

A fiamnak például a tömeg a fóbiája. Igaz nem olyan formában, hogy az szomatikus tüneteket okozzon, inkább idegesség formájában nyilvánul meg. Én nem egyszer tanácsoltam neki, hogy szívesen elkísérem szakemberhez mert én tanultam róla, hogy egy időben kezelt pszichés eredetű probléma megoldást találhat.

Viszont ha valaki nem képes időben észrevenni, esetleg hárítja viszont ő maga is érzi, hogy egyedül nem képes kontrollálni ezt a problémát, bizony átmehet egy olyan folyamatba is esetedben: nem csak este jön rád majd a szorongás, hanem napközben is , esetleg nem tudod ez miatt elvégezni a napi feladataidat és akkor kénytelen leszel pszichiáterhez fordulni aki gyógyszeres megoldást fog javasolni. Ezért is érdemes időben felismerni, hogy egyedül nem vagy képes túljutni ezen.

Amúgy gyermekkoromban illetve egészen fiatal felnőtt koromig engem is elkísért a félelem érzete. Féltem este , gyermekkorban reggel is, akkor amikor egyedül voltam.

Nem egyszer érzetem azt a bénító érzést, hogy mozdulni nem tudok és szinte megfagyott körülöttem a levegő amikor rám jött a félelem érzete és ilyenkor csak ideig óráig tudtam lekötni magam. Mondjuk felnőttként már sikerült elhessegetnem a rossz gondolatokat illetve bizonyos rituáléim is voltak. De amit szembe néztem a félelmeimmel sikerült legyőznöm és egyedül végre kilábaltam belőle.

Viszont néha elgondolkozok azon, ha egy szakember segítségét hamarabb kapom meg, akkor nem húzódott volna el ilyen sokáig. De sajnos az én Anyukám szégyennek tartotta, hogy a gyerekét egy pszichológus segítségére bízza. Pedig sok esetben megoldás!

2012. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Amúgy szerintetek azon is tudna segíteni egy pszichológus, hogy nagyon izgulós vagyok? Például egy vizsga előtt, vagy számomra fontos személlyel való találkozó előtt nagyon tudok izgulni, szerintem már nem normális az ennyire izgulás. Lehet, valami idegrendszeri gyengeség van nálam, de erre meg tuti gyógyszert írnának :S
2012. jan. 4. 13:47
 8/25 anonim ***** válasza:

A pszichológus ebben segítségedre lehet. Szerintem nincs olyan ember aki nem érzett volna élete során lámpa lázat vagy ne izgult volna. A főiskolán az egyik tanárnőm aki történetesen pszichoterápiát tanított nekünk szegezte a kérdést vizsgaidőszak előtt: Megér nektek annyit az egész, hogy feladjátok a lelki békétek, a siker érdekében? És mi lesz akkor ha nem sikerül? Esetleg a diplomáig sem juttok el? Akkor össze fog dőlni a világ? Hát nem! Akkor sem lesztek kevesebbek! Annyit nem ér az egész, hogy a bennünk lévő egyensúly felboruljon és esetleg a pszichiátrián kössünk ki. És igaza volt!

Egyes szülők is akaratlanul bele ültetik gyermekeikbe a túlzott megfelelni akarás, teljesítmény orientálódás érzetét olyannyira hogy észre sem veszik, hogy ezzel gyermekeiket megbetegítik lelkileg.

Amint említettem egyes pánik betegségnél vagy egyéb lelki eredetű megbetegedéseknél sokszor évekig halmozódik az emberben a teher , majd hirtelen kirobban és akkor már képtelen lesz az illető önmagától kontrollálni a cselekedeteit. Ezért fontos időben segítséget kérni és nem törődni másik véleményével akik stigmákba tömörítik egyes tudományágakat. De csak addig amíg ők maguk a saját bőrükön nem fogják ugyanezt megtapasztalni.

Ez a mai rohanó, siker orientált világ, sajnos kitermeli a maga betegeit és sokan vannak olyanok akik hozzád hasonló tüneteket produkálnak.

2012. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Fel fogok keresni egy dokit, ez csak idő kérdése. Mindig reménykedem, hogy sikerülni fog magamtól meggyógyulni, amire van is remény. Példának okáért novemberben egész hónapban jó kedvem volt és tünetmentes voltam. De aztán decemberrel mintha elvágták volna a jókedvemet, megint előjöttek a rohamok. Ki tudja, ez vajon mitől függ. Talán mégis ez a homeós gyógyszer (Sedatif PC) segíthetett.

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalatokat, szívesen veszek még tanácsokat, ötleteket továbbra is! :)

2012. jan. 4. 15:05
 10/25 anonim ***** válasza:

Egyrészt felejtsd el azt a homeós gyógyszert. Másrészt pszichológushoz kelene fordulni, mert már túl vagy azon, ahol még önfegyelemmel legyűrhető a roham. Nála megtanulhatod, hogyan kell felismerni és megelőzni a rohamot.

Én is voltam pánikbeteg. Néha-néha most is érzem az előszelét, ilyenkor rögtön arra gondolok, hogy ez csak pánik, valójában nem vagyok beteg és el is múlik percek alatt. De ide hosszú út vezetett.

2012. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!