Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez? Láz + alhasi...

Mi lehet ez? Láz + alhasi fájdalom.

Figyelt kérdés

Párom (férfi) tegnap este alhasi fájdalomra panaszkodott. Ma reggelre belázasodott, és fáj az alhasa és nagyon be van keményedve. A lázát levittük, de most már megint hőemelkedése van. Közérzete teljesen jó. Mi lehet ez? Ahogy néztem a vesék feljebb helyezkednek el, és egyértelműen az alhasát fájlalja és ott nagyon kemény. Semmi olyat nem evett...


Köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 7. 17:36
1 2
 1/12 Tom Benko ***** válasza:
Szerintem inkább egy orvos tudná megmondani.
2012. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

én ezt tudom, de hétvége van, ügyeletet tudnám hívni, de nyilván nem jönnek ki ilyen miatt....azért gondoltam hátha tud valaki mondani valamit, hogy úgy álljunk hozzá.


Amúgyis ha nem múlna hétfőn megyünk orvoshoz.

2012. jan. 7. 17:53
 3/12 anonim válasza:

Ez vakbélgyulladás is lehet...

Szerintem hívjátok ki az orvost, mert ezzel nem jó játszani.

2012. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
erre már én is gondoltam, de ahogy olvastam a neten más tünetei vannak...hányás, hányinger. Ilyen meg nálunk nincs, de sajnos a többi tünet passzol :(((
2012. jan. 7. 18:09
 5/12 anonim válasza:

Apukámnak is volt vakbele neki sem volt hányingere, legalábbis én nem tudok róla. Csak az itt a gond, hogy ha tényleg vakbél és ráadásul fáj az akkor már perforálódik.

Szerintem ne halasszátok el hétfőig. Max ha reggel is fáj akkor azonnal kórház...

2012. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

ezt most találtam:::

A vakbélgyulladás legtöbbször rossz közérzettel, étvágytalansággal és bizonytalan köldöktáji, majd gyomor tájéki fájdalommal indul. A folyamat előrehaladásával a fájdalom erősödik, görcsös jellegűvé válik, és a jobb alhas területére lokalizálódik (kisgyermekek ezt nem mindig jelzik).



Jelentkezhet hányinger és hányás, főleg gyermekeknél. Felnőtteknél jellegzetes tünet a székrekedés, gyermekeknél viszont hasmenés és hígabb széklet is előfordulhat. Jellemző a hőemelkedés, a magas láz vagy hidegrázás viszont a betegség súlyosbodását vagy szövődmény kialakulását jelzi. A perforációra diffúz hasi érzékenység és a has kőkemény állapota hívja fel a figyelmet, a beteg általános állapota gyorsan romlik.

2012. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
felhívtam az ügyeletet, megyünk most be. Ami furi, hogy nem romlik az állapota, teljesen jól van, jókedvű, semmi olyan nem mutatkozik ami miatt nagyon meg kéne ijedni. De biztos ami biztos....
2012. jan. 7. 18:34
 8/12 anonim válasza:

Így a legjobb ha nem is az, akkor is jobb megnézetni :)

Jobbulást neki :)

2012. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mit mondtak az ügyeleten?
2012. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm a hozzászólásokat.


Most értünk haza, eléggé kalandos utunk volt. Vakbélgyanúval kórházba kellett mennünk sebészetre, és kiderült, hogy kezdődő vakbélgyulladása van. Hétfőn befekszik a kórházba bár már ma is benn akarták tartani, de nem akart. Hazafelé megbeszéltük, hogy hétfőn befekszik.


Mindenkinek köszönöm még egyszer.

2012. jan. 7. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!